Muzycy Whitesnake stworzyli supergrupę i nagrali album

Joel Hoekstra (Whitesnake), Michael Sweet oraz były basista Black Star Riders Marco Mendoza, perkusista Tommy Aldridge i wokalista Inglorious Nathan James nagrali wspólny album, który ma się ukazać 17 czerwca 2022.

Gitarzysta Whitesnake Joel Hoekstra połączył siły z Michaelem Sweetem ze Strypera, aby stanąć na czele nowej supergrupy o nazwie Iconic. W ramach projektu dołączył do nich gitarzysta basowy Black Star Riders Marco Mendozą, były perkusista Motörhead i Ozzy Osbourne Tommy Aldridge oraz wokalista Inglorious Nathanem Jamesem.

Nowo powstały kwintet zapowiedział również swój debiutancki album, Second Skin, który ukaże się 17 czerwca 2022. Wraz z ogłoszeniem, zespół pokazał nadchodzący singiel

„Second Skin” będzie „powrotem do przeszłości” i będzie służyć jako przypomnienie „jak wspaniała jest muzyka z tamtych lat”.

-twierdzą muzycy zespołu.

Zdecydowanie mam wielką przyjemność grania z Tommym Aldridge’em, który w ciągu ostatnich ośmiu lat grał z Whitesnake. W przeszłości pisałem również wspólnie z Nathanem, Michaelem i Alessandro, więc wszystko wydaje się być proste, mimo że jest to „nowy” zespół.

-mówi Hoekstra, który napisał większość riffów na albumie.

Tymczasem James, który obecnie przewodzi brytyjskiemu zespołowi hardrockowemu Inglorious, określił eksperyment Iconic jako okazję do pracy „z tak wieloma swoimi bohaterami”

Miałem szczęście, że mogłem się zaangażować w pisanie kilku piosenek. […] Utwory zostały napisane tak, by dostosowac je do mojego głosu. To nie tylko świetni muzycy, to świetni autorzy piosenek.

– mówi Inglorious Nathanem Jamesem

Płyta „Second Skin” jest już dostępny w przedsprzedaży przed premierą 17 czerwca 2022.

Tracklista prezentuje się następująco:

 1. Run (As Fast As You Can)
 2. Ready For Your Love
 3. Second Skin
 4. All I Need
 5. Nowhere To Run
 6. Worlds Apart
 7. All About
 8. This Way
 9. Let You Go
 10. It Ain’t Over
 11. Enough of Your Love

Whitesnake i Europe. Gdzie kupić bilety?

Zespół Whitesnake będzie można usłyszeć  12 czerwca 2022 roku w TAURON Arena Kraków, a w roli gościa specjalnego wystąpi Europe. Bilety do sprzedaży trafią już 10 września. Formacja zagra wszystkie swoje największe przeboje, powstałe przez ponad 40 lat istnienia.
Polski koncert odbędzie się 12 czerwca, 2022 r. w TAURON Arena Kraków, a w roli gościa specjalnego wystąpi Europe. Bilety do sprzedaży trafią już 10 września!


Ceny biletów w przedsprzedaży:

 • Płyta –  220 PLN
 • Sektory I kat. – 290 PLN
 • Sektory II kat. – 260 PLN

Bilety do nabycia od 10 września, godz. 10.00 na stronie  shop.metalmind.com.pl oraz w bileteriach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *