Mystic Festival 2023 – kolejne gwiazdy dołączają do składu

Mystic Festival ogłosił kolejne gwiazdy: Testament, Lord of the Lost, Watain i Primitive Man

MYSTIC FESTIVAL 2023: Spisuj Testament, bo to będzie zabójczy festiwal!
Testament, Watain, Primitive Man i Lord Of The Lost potwierdzają przybycie do gdańskiej Stoczni w czerwcu 2023.

TESTAMENT (USA) thrash metal:

Testament pamięta wizyty w Polsce i gorące przyjęcie przez polskich fanów. Kawałek „Nostrovia” z płyty „Demonic” nie wziął się znikąd. Lata mijają, a miłość rodzimych maniaków technicznego thrashu do powstałej w 1987 roku formacji z Kalifornii nie słabnie.

W kapeli z Bay Area pierwsze skrzypce wciąż grają – jeden z najlepszych thrashowych wokalistów w historii gatunku, Chuck Billy, znakomity gitarzysta i kompozytor Eric Peterson, a od 2005 roku ponownie jeden z najlepszych metalowych gitarzystów solowych, Alex Skolnick. Słychać ich na genialnych płytach Testament – „The Legacy”, „New Order”, czy „Practice What You Preach”. Wprawdzie w 2022 roku odszedł genialny pałker Gene Hoglan, ale zanim pożegnał się z legendą thrashu, nagrał z nią kapitalny album „Titans Of Creation” (2020), który dotarł do trzeciej pozycji na liście niemieckiej i siódmej na polskim OLIS-ie.

Każda wizyta Testament w Polsce oznacza mnóstwo fanów na koncercie i szaleństwo na widowni. Amerykanie nie ukrywają, że uwielbiają u nas grać. Fani uwielbiają ich oglądać. Biorąc pod uwagę kapitalny warsztat muzyków, umiejętność stworzenia świetnej atmosfery i do dyspozycji takie evergreeny z dyskografii, jak „Do Or Die”, „Over The Wall”, „Alone In The Dark”, „Trial By Fire”, czy „True Believer”, to musi być niezapomniany koncert.

– FACEBOOK
– YOUTUBE
– INSTAGRAM

Watain (Szwecja) black metal

Watain – szwedzki zespół muzyczny grający black metal założony w 1998 roku w Uppsali. Nazwa grupy została zainspirowana tytułem utworu amerykańskiej formacji Von. W skład zespołu wchodzą wokalista i basista Erik „E” Danielsson, perkusista Håkan „H” Jonsson oraz gitarzysta Pelle „P” Forsberg.

Zespół był wielokrotnie nagrodzony i wyróżniony w plebiscytach muzyki heavymetalowej. Podczas koncertów Watain prezentuje charakterystyczny rodzaj ekspresji, obejmujący corpse paint oraz scenografię z użyciem m.in. szczątków zwierząt i efektów pirotechnicznych.

Primitive Man (USA) doom metal:

Primitive Man to amerykański zespół doom metalowy z Denver w Kolorado, w skład którego wchodzą Ethan Lee McCarthy jako wokalista i gitarzysta, Jonathan Campos na basie i Joe Linden (który zastąpił członka-założyciela Benneta Kennedy’ego na perkusji.

Są znani z niezwykle ostrego brzmienia, łączącego funeral doom, noise i elementy black metalu – oraz tępego nihilistycznego spojrzenia.

Zespół został założony w lutym 2012 roku przez gitarzystę i wokalistę Ethana Lee McCarthy’ego, basistę Jonathana Camposa i perkusistę Benneta Kennedy’ego. W październiku 2012 roku zespół nagrał swój debiutancki album Scorn w Flatline Audio pod dyrekcją Dave’a Otero (Cephalic Carnage, Cobalt, Catheter). Album został wydany we współpracy z wytwórniami Throatruiner Records i Mordgrimm. Po wydaniu albumu do zespołu jako nowy perkusista dołączył Isidro „Spy” Soto. W lutym 2013 roku zespół wydał taśmę demo zatytułowaną P // M, na której znalazło się jedenaście utworów.

LORD OF THE LOST (Niemcy) gothic metal:

Powstały w 2007 roku w Hamburgu z inicjatywy wokalisty, gitarzysty i wiolonczelisty Chrisa „The Lord” Harmsa grupa Lord Of The Lost to czołowy przedstawiciel gotyckiej odmiany metalu u naszych zachodnich sąsiadów.

Lord Of The Lost to także zespół, który od samego początku istnienia nie boi się zabierać głosu w istotnych kwestiach społecznych, zawsze stając po stronie uciśnionych. Nie dziwi więc, że Chris oraz Pi Stoffers (gitara), Class Grenayde (gitara basowa) Gared Dirge (klawisze, przeszkadzajki, gitara) oraz Niklas Kahl (perkusja) szybko zareagowali na wojnę w Ukrainie i jako wyraz wsparcia dla zaatakowanego kraju nagrali przejmującą piosenkę „Not My Enemy”, z której sprzedaży dochód wspomoże uchodźców z Ukrainy. Lord Of The Lost ma pewne związki z Polską. Grupa występowała z towarzyszeniem symfoników zielonogórskich. W 2021 roku Niemcy wydali koncepcyjny album „Judas”.

– FACEBOOK
– YOUTUBE
– INSTAGRAM

Daty, miejsce i bilety

Mystic Festival odbędzie się w dniach 7-10 czerwca 2023 w Stoczni Gdańskiej

Bilety oraz karnety na cały festiwal są dostępne na stronie organizatora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *