Mystic Festival 2024: Poznaliśmy 17 kolejnych zespołów.

Zeal & Ardor, Kadavar, Bewitched, Until I Wake, Mork, Bob Vylan, The Shits, Five The Hierophant, My Diligence, Wyatt E., Slope, The Broken Horizon, The Last Decade, Wij, Trepaneringsritualen, Misguided i Totenmesse zapełniają puste miejsca na plakacie Mystic Festival 2024.

To będą cztery bardzo intensywne noce i dnie, pełne snów na jawie i najgorszych koszmarów. Ścieżkę dźwiękową do tej niezapomnianej przygody przygotują fantastyczni artyści z całego świata, reprezentujący wszystkie odcienie muzycznego mroku.

Mystic Festival 2024. Kto zagra na festiwalu?

Zeal & Ardor przedstawiać nie trzeba, bo to jedno z najciekawszych zjawisk, jakie pojawiły się na scenie w drugiej dekadzie XXI wieku, w karkołomny sposób łącząc żarliwość gospel i soulu z bezdusznym black metalem. Dla tych, co wolą metal bardziej tradycyjny zagrają Szwedzi z Bewitched – oni piekielne dźwięki łączą ze staroszkolnym speed i heavy metalem. Z kolei norweski Mork i polski Totenmesse to black metal bez dodatków, jak noc bez gwiazd i księżyca.

Zobacz również: Eivør i Sylvaine ruszają w europejską trasę. Odwiedzą między innymi Polskę i UK

Berliński Kadavar ma w repertuarze utwór o tańcu z umarłymi i ich cmentarny hard rock doskonale się do tego nadaje. Kroku dotrzyma im warszawskie trio Wij, którego „Przestwór” to jeden z piękniejszych pomników wystawionych w naszym kraju świętemu Riffowi. W tym samym kościele modlą się Belgowie z My Diligence, balansując pomiędzy stonerem a post-hardcore’em.

Nowe brzmienia? Prosimy uprzejmie – fantastyczne refreny i metalcore’owe ciosy zaproponuje Until I Wake, kwintet z Buffalo, wybuchową mieszanką grime’u i punka wysadzi was w powietrze duet Bob Vylan, sensacja z Londynu, a hardcore, metal i funk połączą Slope.

Zobacz również: The O’Reillys and the Paddyhats – irlandzki folk punk na pięciu koncertach w Polsce

„You’re A Mess” to tytuł znakomitej płyty The Shits, ale możecie to usłyszeć również o sobie, jeśli ośmielicie się sprawdzić z bliska, jak na żywo brzmi ich psychodeliczny, odstręczający post-punk. Krzywdę zrobią wam też Trepaneringsritualen swoimi industrialnymi rytuałami na cześć śmierci.

Za przewodników w podróży w nieznane mogą posłużyć Five The Hierophant – ich kwaśny black/jazz, czasem ambient/doom, gwarantuje daleki lot – oraz Wyatt E., ze swoim psychodelicznym, pustynnym drone metalem. Jakby tego było mało, właśnie na Mystic Festivalu po raz pierwszy zaprezentuje się na scenie zespół The Last Decade, złożony z muzyków znanych m.in. End Of Green, The Mission, Love Like Blood i Nosferatu. Muzyka? Tak, dobrze się domyślacie.

W programie festiwalu witamy również The Broken Horizon, grających metalcore o szerokim spektrum rażenia, czasem bardzo brutalny, to znów progresywny oraz deathcore’owy Misguided. I nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa…

Na Mystic Festival 2024 zapraszamy do Gdańska Stoczni w dniach 5-8 czerwca.

W programie m.in. Megadeth, Bring Me The Horizon, Machine Head, Bruce Dickinson, Kreator, Satyricon, Enter Shikari, Body Count, Accept, Biohazard, Chelsea Wolfe, Furia, Fear Factory, Leprous, Thy Art Is Murder, Graveyard, Sodom, Orange Goblin, Life Of Agony, Lord Of The Lost, Insomnium, Terrorizer, Vio-Lence, Suffocation, Twin Temple, High On Fire, Mysticum, Asphyx, Crowbar, Textures, Blackgold, High Vis, Zeal & Ardor, Mānbryne, Villagers Of Ioannina City, 1000mods, Hanabie, Dool, Vltimas, Kadavar, Bewitched, Blasphemy, Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs, Owls Woods Graves, Wargasm, Crystal Lake, Gutalax, Ghøstkid, Skalmold, Gaupa, Zamilska, Humanity’s Last Breath, Sanguisugabogg, Cage Fight, Ithaca, Endseeker, Lik, Wayfarer i Lamp of Murmuur.

Szczegółowy podział na dni i sceny

Kto, gdzie i kiedy wystąpi na Mystic Festival 2024? Szczegółowy podział na dni i sceny znajdziecie na plakacie poniżej:

Bilety:

Więcej informacji i bilety: https://www.mysticfestival.pl/

Karnety możecie nabyć również za pośrednictwem serwisu eBilet – w ofercie sprzedaż ratalna. Kupujesz dziś, płacisz później.

Organizatorem festiwalu jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym. W jego skład wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *