Mystic Festival 2024: Znamy czterech finalistów konkursu

Axe Crazy, Exist, Rascal i Sewer Dwellers to zespoły, które zwyciężyły w półfinałowym głosowaniu Road to Mystic! Gratulujemy i czekamy na porywające koncerty 24 lutego w Gdańsku.

Mystic Coalition już po raz trzeci organizują konkurs Road to Mystic, którego zwycięzca wystąpi w czerwcu na Mystic Festival – ale ta edycja bije wszelkie rekordy! Zgłosiło się aż 386 zespołów, w większości świetnych, reprezentujących wszystkie odcienie metalu i okolic. Jesteśmy przekonani, że z wieloma z nich na naszym festiwalu jeszcze się zobaczymy…

Po przesłuchaniu wszystkich zgłoszeń jurorzy wskazali 50 grup, które uznali za najbardziej interesujące. Do kolejnego etapu, głosami publiczności, zakwalifikowane zostały grupy (kolejność alfabetyczna): Axe Crazy, Exist, Rascal i Sewer Dwellers. Jury postanowiło nie korzystać ze swojego prawa do przydzielenia tzw. dzikiej karty – wszystkie cztery zespoły zostały wybrane głosami fanów. Oddaliście w sumie ponad 11 tys. głosów! Dziękujemy za tak fantastyczne zaangażowanie i wspierania nowej muzyki.

Już 24 lutego odbędzie się koncert finałowy w gdańskim klubie Drizzly Grizzly (tym samym, który na festiwalu przeistacza się w Sabbath Stage). Finał Road to Mystic będzie wstępem do koncertu Samael, Shining i Yoth Iria – odbywającego się za ścianą, w B90. Na ten drugi potrzebujecie biletu, na Road to Mystic wejście jest darmowe. Przesłuchania konkursowe zaczynamy o 15.30 – kolejność występów zostanie ustalona w dniu koncertu, w wyniku losowania.

Zespół, który tego wieczoru najbardziej przypadnie do gustu jurorom konkursu otrzyma zaproszenie na Mystic Festival 2024. Występy konkursowe oceniać będzie jury w składzie: Adam Brzeziński, Bartosz Cieślak, Jarosław Anzhellmo Giers, Jarek Szubrycht i Natalia Zamilska.

Na Mystic Festival 2024 zapraszamy do Gdańska Stoczni w dniach 5-8 czerwca. W programie m.in. Megadeth, Bring Me The Horizon, Machine Head, Bruce Dickinson, Kreator, Kerry King, Satyricon, Enter Shikari, Body Count, Accept, Paradise Lost, Biohazard, Chelsea Wolfe, Furia, Fear Factory, Leprous, Thy Art Is Murder, Graveyard, Sodom, Zeal & Ardor, Dark Funeral, Orange Goblin, Life Of Agony, Lord Of The Lost, Insomnium, Terrorizer, Vio-Lence, Suffocation, Twin Temple, High On Fire, Mysticum, Asphyx, Crowbar, Kadavar, Textures, Blackgold, High Vis, Villagers Of Ioannina City, 1000mods, Until I Wake, Hanabie, Wargasm, Crystal Lake, Dool, Vltimas, Blasphemy, Bewitched, Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs, Bob Vylan, Mork, Owls Woods Graves, Mānbryne, Gutalax, Ghøstkid, Skalmold, Gaupa, The Shits, Zamilska, Humanity’s Last Breath, Sanguisugabogg, Blood Command, Cage Fight, Ithaca, Mimi Barks, Endseeker, Lik, Wayfarer, Five The Hierophant, Lamp of Murmuur, Evil Invaders, Party Cannon, Dodsrit, Witching, Wyatt E., Dvne, Slope, The Last Decade, Massive Wagons, Ditz, ten56, Trepaneringsritualen, The Broken Horizon, Múr, Nakkeknaekker, My Diligence, Schizma, Totenmesse, Wij, Ampacity, Sznur, Embrional, Hellfuck, .Wavs i Misguided.

Więcej informacji i bilety: https://www.mysticfestival.pl/

Karnety możecie nabyć również za pośrednictwem serwisu eBilet – w ofercie sprzedaż ratalna. Kupujesz dziś, płacisz później.

Organizatorem festiwalu jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym. W jego skład wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *