MYSTIC FESTIWAL nominowany do „Pomorskich Sztormów” w kategorii Sztorm Kulturalny – Ostatni tydzień głosowania!

„Pomorskie Sztomy” to jeden z najstarszych i najważniejszych plebiscytów na Pomorzu odbywający się już osiemnasty rok. Do 14 marca można oddawać głosy w konkursie.

Czym jest Sztorm Kulturalny? „Pomorskie Sztormy” to plebiscyt z bogatą historią pisaną sukcesami jego laureatów. A ich poszerzająca się z każdym rokiem lista może imponować. Znajdują się na niej m.in. Leszek Możdżer, Dorota Kolak, Muzeum Emigracji, Stefan Chwin czy festiwal Open’er.

Sztorm Kulturalny – Ostatni tydzień głosowania!

Idea nagrody narodziła się w 2005 r. Początkowo „Sztormami” byli honorowani twórcy kultury; z czasem dochodziły kolejne dziedziny – sport, biznes, a także przedsięwzięcia realizowane dzięki funduszom europejskim. Przed rokiem plebiscyt przeszedł kolejną zmianę. Obok dobrze znanych kategorii pojawiły się nowe: naukowa, ekologiczna, obywatelska, kulinarna i urbanistyczna.

Sztorm Kulturalny
W tej kategorii nagradzani są pomorscy artyści, którzy w minionym roku nie dali nam przejść obojętnie obok efektów swojej działalności, jak również organizatorów kulturalnych wydarzeń w naszym regionie. Koordynatorem kategorii jest redaktor Marcin Mindykowski. Mecenasem kategorii jest Fundacja Artystyczna Podróż Hestii.

Jednym z nominowanych jest doskonale znany fanom ambintych dźwięków MYSTIC FESTIWAL!

Mystic Festival w Gdańsku
Festiwal, od lat odbywający się naprzemiennie w Krakowie i na Śląsku, po dwuletnim oczekiwaniu spowodowanym pandemią zadebiutował w Gdańsku z sukcesem organizacyjnym, artystycznym i frekwencyjnym. Na cztery dni Stocznia Gdańska zamieniła się w metalowe miasteczko z pięcioma scenami, strefami gastronomicznymi i strefami relaksu oraz stoiskami z muzyką i gadżetami. Organizatorzy zaproponowali szeroki przekrój sceny metalowej, uwzględniający wszystkie jej podgatunki i nurty.

Zobacz również: MYSTIC FESTIVAL 2023 w Gdańsku – aktualny wykaz zespołów!

Pozostali nominowani w kategorii to: koprodukowany przez Teatr im. Słowackiego w Krakowie i Gdański Teatr Szekspirowski spektakl Musical 1989, eksponowana w Pałacu Opatów, przygotowana przez kuratora Wojciecha Zmorzyńskiego Wystawa „Fangor. Poza Obraz”, aktorka od lat związana z Gdynią i Teatrem Wybrzeże Katarzyna Figura oraz krytyk architektury i varsavianista wydał szeroko dyskutowaną książkę „Gdynia obiecana. Miasto, modernizm, modernizacja 1920–1939” Grzegorz Piątek.

Zagłosować na Mystic Festiwal można tutaj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *