XIII edycja Summer Dying Loud. Najgłośniejszy muzyczny zgon lata zakończony sukcesem! [ZDJĘCIA]

W miniony weekend odbyła się szczęśliwa mimo przesądów trzynasta i wreszcie pełnometrażowa trzydniowa edycja festiwalu w Aleksandrowie Łódzkim.

Całkowicie wyprzedane bilety najlepiej świadczą o powodzeniu imprezy, która ściąga fanów cięższych brzmień z najodleglejszych miejsc Polski i nie tylko, oraz skutecznie promuje dwudziestotysięczną miejscowość w skali kraju.

Festiwal Summer Dying Loud to już nie tylko impreza stricte muzyczna, ale kompleksowe i zróżnicowane atrakcjami wydarzenie kulturalne. Obok koncertów odbywających się na imponującej scenie, uczestnicy festiwalu mogli brać udział w wystawach artystów malarzy, grafików, rysowników, pokazach fireshow czy korzystać z oferty Studiów Tatuażu odwiedzających festiwal co roku.

XIII edycja Summer Dying Loud zakończona sukcesem


Czwartek – pierwszy dzień festiwalu ochrzczony został solidnie – po raz pierwszy zamiast letniej, gorącej jeszcze aury pod festiwalową scenę zawitał deszcz, testując wytrzymałość publiczności akurat podczas występów największych gwiazd tego dnia. Szczęśliwie temperatura była łaskawa i deszczyk w żaden sposób nie przeszkodził radośnie hasającej publice w zabawie. Przyjemnym bardzo bonusem było spotkanie zespołu Asphyx z fanami – Holendrzy pojawili się w namiocie z festiwalowym merchem autografując i przybijając „piątki” na ponad pół godziny. Do niewątpliwych zalet festiwalu obok doskonałej organizacji należy umiejscowienie imprezy na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu I Rekreacji im. Włodzimierza Smolarka – gdzie znalazły się pola namiotowe, parkingi, oraz pola przygotowane dla kamperów, a wszystko doskonale rozplanowane. Pierwszy raz festiwal odbywał się jednocześnie na dwóch scenach: głównej, i znajdującej się w budynku Mosir-u The Crypt – która cieszyła się wyjątkowo dużym zainteresowaniem.

XIII edycja Summer Dying Loud. Zdjęcia z pierwszego dnia festiwalu


Pierwszego dnia festiwalu na scenie głównej kolejno pojawiły się zespoły: Narbo Dacal, Chainsword, Drip of Lies, Jad, Dom Zły, Gruzja, Dvne, Asphyx, Napalm Death, Truchło Strzygi.

NAPALM DEATH

ASPHYX

DVNE

TRUCHŁO STRZYGI

GRUZJA

DOM ZŁY

JAD

DRIP OF LIES

CHAINSWORD

NARBO DACAL

Scena THE CRYPT:

NYTT LAND

HEDONE

LOATHFINDER

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *