Naraka zagra jako support Alcest w Krakowie

Przypominamy, że koncert odbędzie się już 11 października w hali Kamienna12!

Francuzi z Naraka będą supportem Alcest na ich jedynym tegorocznym koncercie w Polsce. Ich intensywny, acz dojrzały stylistyczny galimatias, spokojnie utoruje im drogę do wielkich scen. Grupa jest młoda i wyjątkowo utalentowana. Naraka zadebiutowali w zeszłym roku płytą “In Tenebris”, którą miksował sam Logan Mader (ex-Machine Head).

ALCEST (Francja) post metal, shoegaze, black metal:

Alcest to niezwykle ciekawa francuska formacja, której założycielem jest Stéphane Paut, multiinstrumentalista, który wybrał sobie ksywkę Neige. Zespół powstał w 2000 roku, a niemały udział w tym miały… dziecięce marzenia Neige’a o baśniowej krainie. Baśniowość owa jest wyraźnie słyszalna w muzyce Alcest, w której ponadto krzyżują się wpływy post metalu, shoegaze’u, black metalu, który  Stéphane’owi od dawna był bardzo bliski. Paut tworzy pod szyldem Alcest muzykę klimatyczną, melancholijną i rozbudowaną. Kompozycje Alcest to łagodność, szybujące dostojnie pasaże i subtelny mrok. Dręczone są przez brutalne uderzenia gitary i mocną perkusję. Całość to odzwierciedlenie wyobraźni Neige’a, który jest jedynym muzykiem z oryginalnego składu Alcest. W nagrywaniu wspomaga go od 2009 roku bębniarz Winterhalter (Jean Deflandre).

– FACEBOOK
– YOUTUBE
– INSTAGRAM

NARAKA (Francja) death metal, modern metal:

W odróżnieniu od Alcest, którego styl to przede wszystkim spójność i konsekwentne korzystanie z elementów cyzelowanych latami, Naraka to maksymalna samowolka. Francuzi opisują swoją muzykę jako nowoczesny metal i trzeba przyznać, że to dobre określenie jak na ten gar, w którym gotują się najróżniejsze inspiracje. Znajdziecie tu dynamiczne strzały na styku death i thrash metalu, do tego furiacki black metal, a na deser symfoniczne aranżacje użyte z należytym rozsądkiem. W dodatku ich zeszłoroczny debiut miksował Logan Mader – ten sam, który zasłynął przed laty jako gitarzysta Machine Head.

– FACEBOOK
– YOUTUBE
– INSTAGRAM


Zagrają:
ALCEST (Francja) post-metal, shoegaze, black metal
+

Naraka (Francja) death metal, modern metal:

Kiedy: 11 października (wtorek) 2022
Gdzie: Kraków @ Kamienna12 (hala Hype Park), ul. Kamienna 12
Bilety: 79 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety są już dostępne na:
– SKLEP KNOCK OUT (druki kolekcjonerskie)
– SKLEP eBILET


Zapraszają
Knock Out Productions
– WWW
– FACEBOOK
– INSTAGRAM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *