Nicko McBrain z Iron Maiden ujawnił, że na początku tego roku doznał udaru mózgu.

71-letni perkusista podzielił się wiadomością o problemach zdrowotynych w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie Iron Maiden

Oświadczenie McBrain rozpoczął następująco: „Witajcie chłopcy i dzięwczęta, Mam nadzieję, że ta wiadomość zastanie was wszystkich w dobrym stanie!

„Powodem, dla którego piszę do was wszystkich dzisiaj, jest poinformowanie was o bardzo poważnym problemie zdrowotnym, przez który przeszedłem. W styczniu miałem udar, dzięki Bogu, był to niewielki udar, określany jako TIA. Pozostawił mnie sparaliżowanego po prawej stronie od ramienia w dół, oczywiście bardzo martwiłem się, że moja kariera się skończyła, ale z miłością i wsparciem mojej żony, Rebeki i rodziny, moich lekarzy, zwłaszcza Julie, mojej OT (terapeutki zajęciowej) i mojej rodziny Maiden udało mi się wrócić w 70% do zdrowia. Po 10 tygodniach intensywnej terapii nadszedł czas, aby rozpocząć próby przed trasą koncertową. Czuję, że ważne jest, aby poinformować Was o tym teraz, a nie wcześniej, ponieważ byłem skupiony głównie na wykonywaniu swojej pracy i skoncentrowany na powrocie do 100% sprawności. Jeszcze tego nie mam, ale dzięki łasce Bożej czuję się lepiej i mocniej w miarę upływu tygodni. Dziękuję wszystkim za jak dotąd najwspanialszą i magiczną trasę, wszyscy byliście niesamowici. Cóż, to tyle ode mnie. Niech Bóg was wszystkich błogosławi, bądźcie bezpieczni i zdrowi, i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć was wszystkich niebawem.”

Menedżer Rod Smallwood dodał: „Reszta zespołu i ja uważam, że to, co Nicko był w stanie osiągnąć od czasu udaru, pokazuje niesamowitą wiarę i siłę woli i wszyscy jesteśmy z niego bardzo dumni. Po prostu spuścił głowę i skoncentrował się na regeneracji. Szczerze mówiąc, nie wiedzieliśmy, czy będzie w stanie zagrać cały koncert, dopóki w maju nie zaczęły się próby zespołu i było tak duże wsparcie ze strony zespołu, a potem prawdziwa ulga, gdy zobaczyliśmy, że będzie w stanie to zrobić! Nicko jako Nicko nie chciał robić zamieszania i przeszkadzać w trasie w tamtym czasie, ale teraz, gdy jest pewien, że wkrótce dołączy, pomyślał, że wy, fani, powinniście wiedzieć to prosto od niego, a nie z jakichkolwiek plotek! Wszyscy jesteśmy oczywiście zachwyceni, że tak dobrze sobie z tym poradził i czekamy na wiele wspólnych tras, zaczynając od trzech koncertów w zachodniej Kanadzie i Power Trip w Kalifornii, które odbędą się za kilka miesięcy. Nie możemy się doczekać!”

Wiadomość od Nicko McBriana

Trzy lata temu u McBraina zdiagnozowano raka krtani w stadium 1 i otworzył się na ten temat w jednym wywiadzie w 2021 roku, ale poza tym trzymał to głównie w tajemnicy. Muzyk otrzymał diagnozę raka po przejściu endoskopii w Sylvester Comprehensive Cancer Center, części systemu opieki zdrowotnej University of Miami i Miller School of Medicine. W ciągu tygodnia rak McBraina został chirurgicznie usunięty,aktualnie co kilka miesięcy przechodzi badania kontrolne, aby upewnić się, że rak nie powrócił. McBrain, który miał raka w części swoich strun głosowych, nie jest pierwszym członkiem zespołu, który pokonał raka. Pod koniec 2014 roku u Bruce’a Dickinsona zdiagnozowano raka gardła. Piosenkarz, który miał guz na języku i kolejny w węźle chłonnym, całkowicie wyzdrowiał w maju 2015 roku po naświetlaniu i dziewięciu tygodniach chemioterapii.

W wywiadzie dla Overdrive z 2015 roku McBrain przyznał, że myślał, że to koniec zespołu, kiedy odkryto, że Dickinson ma guza nowotworowego.

„Cóż, byłbym kłamcą, gdybym nie pomyślał przez chwilę, że Iron Maiden się skończyło, chociaż szczerze mówiąc, myślałem bardziej o możliwości utraty przyjaciela niż o czymkolwiek innym. Potem pomyślałem Nie daj Boże, jeśli wydarzy się najgorsze, dziedzictwem pozostanie otatnich 16 albumów ”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *