Nie żyje Jack Sonni gitarzysta Dire Straits

W wieku 68 lat odszedł amerykański gitarzysta Jack Sonni były członek grupy rockowej Dire Straits. Wziął udział w sesji nagraniowej albumu Brothers in Arms oraz w trasie koncertowej promującej ten album.

Wiadomość o śmierci muzyka za pośrednictwem mediów spełcznościowych przekazali członkowie jego ostatniej formacji – Dire Straits Legacy.

Nasz ukochany Jack zostawił pustkę w naszym sercu i duszy… Będziemy bardzo za tobą tęsknić, zawsze pozostaniesz z nami”

We wtorek muzycy Dire Straits Legacy przekazali informację:  

„Drodzy fani, niestety Jack Sonni nie będzie mógł wziąć udziału w naszych kolejnych koncertach ze względu na problemy zdrowotne. Jack szybko wraca do zdrowia, czekamy na Was! Z wyrazami miłości, rodzina DSL”

W 1978 roku rozpoczął pracę w nowo otwartym Rudy’s Music Stop, należącym do lutnika Rudy’ego Pensy, gdzie poznał członków Dire Straits, najpierw Davida, a następnie Marka Knopflera.

Sonni odwiedził Knopflerów w Londynie, a po tym, jak David (a następnie Hal Lindes) opuścili zespół, Sonni został poproszony o dołączenie do zespołu podczas sesji nagraniowych do „Brothers in Arms” w 1984 roku i późniejszej trasy koncertowej. Sonni zagrał także koncert Live Aid na Wembley 13 lipca 1985 z Dire Straits.

Jack Sonni występuje na wydawnictwach Dire Starits od „Brothers in Arms” (1985) przez „Money for Nothing”(1988), przez kopmpilacje „Sultans of Swing: The Very Best of Dire Straits” (1998) oraz
„The Best of Dire Straits & Mark Knopfler: Private Investigations” (2005).

Sonni regularnie występował ze swoim zespołem The Leisure Class oraz pojawiał się wraz z innymi byłymi członkami Dire Straits w projekcie DSL, Dire Straits Legacy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *