Niemiecki Rage w ramach trasy 40-lecia wystąpi w Polsce

Założony w 1984 roku Rage świętuje 40-lecie koncertami światowego tournée! Zespół w maju wystąpi dwukrotnie w naszym kraju, w Warszawie oraz dzień później w Krakowie.

Założony w 1984 roku zespół działał pierwotnie pod nazwą Avenger. Po wydaniu debiutanckiego albumu “Prayers of Steel” oraz EPki “Depraved to Black” grupa przemianowała się na Rage. Na przestrzeni lat formacja zapracowała na miano jednej z pionierskich na scenie power metalowej, a w jej twórczości możemy usłyszeć również echa metalu progresywnego oraz muzyki klasycznej. W 1996 roku zespół pod dowództwem Petera “Peavy’ego” Wagnera jako pierwszy na niemieckiej scenie metalowej nagrała płytę z orkiestrą symfoniczną, zatytułowaną “Lingua Mortis”. Bogatą dyskografię Rage, obejmującą ponad 40 tytułów, zamyka wydany w 2021 krążek “Ressurection Day”.

Rage zaprasza na koncerty z okazji 40-lecia

Czterdzieści lat w RAGE: niesamowita podróż pełna niezapomnianych historii. Przygotowując się do obchodów 40. rocznicy, przygotuj się na najbardziej monumentalne wydarzenie RAGE w dotychczasowej historii! Spodziewajcie się serii niezapomnianych występów i festiwali w krajach, w których dawno nie graliśmy. Dodatkowo jesteśmy podekscytowani, że niektóre z tych koncertów nawiązują do Waszych ulubionych albumów, takich jak „XIII”, „Lingua Mortis” i „Ghost”, co oznacza, że przygotujcie się na pełne energii występy orkiestrowe. Bądź na bieżąco, aby otrzymywać aktualizacje dotyczące dodatkowych dat na żywo i ekscytujące szczegóły dotyczące naszych epickich uroczystości w przyszłym roku. Nie możemy się doczekać, kiedy wyruszymy w trasę i podzielimy się ze wszystkimi tym wyjątkowym kamieniem milowym

Czytaj także: Suicidal Angels, Fusion Bomb i Crimson Fire na dwóch koncertach w Polsce

Swoje okrągłe urodziny Rage będą świętować w towarzystwie szweckiego power/heavy metalowego Manimal oraz niemieckiego Dying Phoenix, którzy swoją wizję symfonicznego metalu przedstawili światu w maju za sprawą debiutanckiej płyty “Winter Is Coming”.

Szczegóły koncertów RAGE 40 Years in Rage World Tour 2024

Supports: Manimal + Dying Phoenix

4.05.2024 Warszawa, Proxima

5.05.2024 Kraków, Kwadrat

Czytaj także: Born of Osiris i Attila powrócą w przyszłym roku do Polski w ramach trasy Angels & Villains Tour

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *