Niesamowity koncert Five Finger Death Punch w Warszawie

Five Finger Death Punch zagrał koncert na warszawskim Torwarze. Publiczność miała okazje posłuchać największe hity zespołu, oraz zobaczyć chłopaków w bardzo dobrej formie.

Zespół Five Finger Death Punch powstał w Las Vegas w roku 2004. Założycielem amerykańskiej grupy jest gitarzysta Zoltan Bathory – również mistrz sztuk walk judo i jujitsu. Obecny skład dopełniają charyzmatyczni wokalista Ivan Moody i basista Chris Kael, oraz gitarzysta Andy James i garowy Charlie Engen. Zespół swoja nazwę zawdzięcza filmowi Quentina Tarantino „Kill Bill Vol.2″ a dokładniej z techniki „Five-Point-Palm Exploding Heart”, której używa Beatrix Kiddo by zabić swojego mentora, Billa.

Jak zauważa Zoltan Bathory muzyka Five Finger Death Punch to heavy metal z lekką nutką thrash metalu. Amerykanie prezentują w swoim graniu mocne riffy, wirtuozerskie solówki jak i dobrą sekcją rytmiczną. Całość dopełnia charakterystyczny baryton Ivana Moody’ego.

5FDP osiagną wielki sukces komercyjny. Amerykanie mają na swoim koncie ponad 7,6 miliarda streamów, 3 miliardy wyświetleń wideo i nadal biją rekordy na całym świecie. Zespół gromadzi duże frekwencje na swoich koncertach.

Zespół zajmuje drugie miejsce wśród wykonawców spod znaku hard rockowego grania pod względem sprzedaży i streamów, ustępując jedynie Metallice. Grupa ma na koncie 25 singli, które znalazły się w top 10 i 11 utworów z numerem jeden na listach przebojów w ciągu ostatnich kilku lat. Ich kariera nie zwalnia tempa, a grupa niedawno podpisała kontrakt z Better Noise Music.

FIVE FINGER DEATH PUNCH to jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzycznych marek. Zespół często grał na wszystkich najważniejszych światowych festiwalach i wyprzedawał areny na całym świecie. Od czasu wydania debiutanckiego albumu „The Way of the Fist” w 2007 roku, zespół wydał sześć wydawnictw, które pokryły się złotem lub platyną przyznanymi przez zrzeszenie amerykańskich wydawców muzyki.

Grupa ma również na koncie dwa świetnie sprzedające się albumy „Greatest Hits”. FIVE FINGER DEATH PUNCH zdobył niezliczoną ilość międzynarodowych nagród i wyróżnień. Wśród nich znajduje się prestiżowe wyróżnienie Soldier Appreciation Awar, które w 2016 roku postanowiła przyznać grupie amerykańska organizacja The Association Of The United States Army. Zespół otrzymał ją za udzielanie wsparcie żołnierzom, a poprzednim laureatem był … Elvis Presley.

Ich ostatnie wydawnictwo „F8” wyprodukowane przez Kevina Churko zadebiutowało na #1 miejscu na wielu rockowych listach przebojów na całym świecie. Płyta uplasowała się również na Top 10 Mainstream m.in. w USA, Austrii, Australii, Kanadzie, Finlandii, Niemczech, Szwecji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i innych krajach. „F8” zawiera trzy przebojowe single „Inside Out”, „A Little Bit Off” i „Living The Dream”.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z warszawskiego koncertu 5FDP!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *