Accept zagrał bez wokalisty. Znamy przyczyny

Perkusista Accept wyjaśnia decyzję o zagraniu koncertu w Toronto bez wokalisty Marka Tornillo.

Perkusista Accept Christopher Williams wyjaśnił decyzję zespołu o występie bez głównego wokalisty Marka Tornillo w niedzielę w The Phoenix w Toronto, Ontario, Kanada.

Accept zagrał bez wokalisty

Przed koncertem ogłoszono, że 68-letni Tornillo, który dołączył do ACCEPT w 2009 roku, nie będzie mógł zaśpiewać w trakcie koncertu, z powodów zdrowotnych związanych z głosem i mógłby zaryzykować utratę głosu, gdyby kontynuował występ.

Accept zagrał godzinny set w Toronto z Williamsem, basistą Martinem Motnikiem i kilkoma innymi członkami zespołu, którzy przejęli partie wokalne.

Wcześniej Williams podzielił się oświadczeniem pod postem The Metal Voice na Facebooku dotyczącym wczorajszego koncertu, pisząc:

Słuchaj: mogliśmy odwołać koncert, wtedy nie byłoby nic. To wszystko, dobranoc, idźcie do domu. Chcieliśmy przynajmniej zrobić COŚ dla fanów, zwłaszcza że minęło tak wiele czasu, odkąd zespół występował w Kanadzie.

Dalej Christopher Williams wyjaśnia:

Nie śpiewam piosenek Accept, gram na perkusji i śpiewam chórki. Podczas koncertu nie myślę o tekstach do całej piosenki, gram. To samo z Motnikiem. Próbowaliśmy zrobić coś dla ludzi, którzy tam byli. Mogliśmy się wycofać i nic nie zrobić. Sytuacja była poważna, ale zrobiliśmy, co mogliśmy.

Zastąpienie Marka nie jest łatwym zadaniem. Nadal gramy w tonacji oryginalnego albumu, dostrojonej do standardu. żeby uderzyć w nuty. Nie używamy podkładów, wszystko jest na żywo. To nie jest tak, że Mark może zmienić zestaw strun czy pałeczek… Wzięliśmy gównianą sytuację i zrobiliśmy, co mogliśmy. Mark wróci w mgnieniu oka i skopie tyłki, jak zawsze.

-dodaje.

Tornillo dołączył do Accept jako zastępca pierwotnego wokalisty zespołu, Udo Dirkscheidera. Można go usłyszeć na ostatnich pięciu albumach studyjnych ACCEPT, „Blood Of The Nations” (2010), „Stalingrad” (2012), „Blind Rage” (2014), „The Rise Of Chaos” (2017) i „Too Mean To Die” (2021).

Accept w Polsce. Data, miejsce, bilety

Polscy fani będą się mogli przekonać osobiście o tym, w jakim stanie jest wokalna kondycja Marka Tornillo już niebawem.

Accept, Phil Campbell and the Bastard Sons oraz Flotsam and Jetsam zagrają 2 lutego 2022 w warszawskim klubie Progresja.

Ceny biletów: 150 zł przedsprzedaż / 170 zł w dniu koncertu

Bilety już dostępne na stronach: http://shop.metalmind.com.pl/ (KOLEKCJONERSKIE), http://www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.biletin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *