NIGHTWISH odwołuje koncert w Oslo ze względu na stan zdrowia FLOOR JANSEN

NIGHTWISH odwołał swój występ 22 czerwca na festiwalu Tons Of Rock w Oslo w Norwegii.

Wcześniej dzisiaj zespół wydał następujące oświadczenie w mediach społecznościowych:

„Ze względu na okoliczności związane ze zdrowiem Floor jesteśmy niestety zmuszeni odwołać nasz koncert w Oslo w dniu 22 czerwca. Ciąża Floor jest całkowicie niezagrożona i udaje się do domu na bardzo potrzebny jej odpoczynek. Mimo że cała nasza szóstka jest przygnębiona tą decyzją, była ona łatwa do podjęcia, ponieważ zdrowie zawsze musi być na pierwszym miejscu.
Z bardziej pozytywnego punktu widzenia, próby i nagrania nowego albumu rozpoczną się za mniej niż dwa tygodnie, więc do przodu!”

Nightwish

NIGHTWISH zagrał swój ostatni koncert przed zbliżającą się przerwą w trasie w minioną sobotę, 17 czerwca, na stadionie Lemonsoft w Vaasa. Film nakręcony przez fanów z tego programu można zobaczyć poniżej.

W listopadzie 2022 roku Floor ujawniła, że ​​jest „wolna od raka” po niedawnej operacji usunięcia guza po zdiagnozowaniu raka piersi.

W marcu tego roku perkusista Floor i SABATON, Hannes Van Dahl, ogłosili, że spodziewają się drugiego dziecka. Jansen i Van Dahl mają już sześcioletnią córkę Freję, która urodziła się 15 marca 2017 roku.

W kwietniu NIGHTWISH zaskoczył fanów, ogłaszając, że zespół nie będzie grał żadnych koncertów w dającej się przewidzieć przyszłości i nie będzie koncertował w celu promowania kolejnego studyjnego albumu grupy, który ma ukazać się wstępnie w 2024 roku.

Oświadczenie NIGHTWISH brzmiało następująco: „Ponieważ „Human :ll: Nature – World Tour” dobiega końca, czujemy, że nadszedł czas, aby opowiedzieć wam o naszych planach na kolejny etap naszej podróży. „Po koncertach zaplanowanych na czerwiec 2023 roku „zdejmujemy ostrogi” na czas nieokreślony, jeśli chodzi o występy na żywo, i nie będziemy koncertować z kolejnym albumem. Powody tej decyzji są osobiste, ale wszyscy się zgadzamy, że są kluczowe dla dobra i przyszłości zespołu. Zapewniamy, że nadal kochamy ze sobą pracować, a ta decyzja nie ma nic wspólnego z ciążą Floor ani naszymi innymi indywidualnymi projektami. Jednak album z 12 nowymi piosenkami ujrzy światło dzienne w 2024 roku, podobnie jak 3 teledyski! Zespół jest podekscytowany nadchodzącą muzyczną przygodą.”

W grudniu zeszłego roku klawiszowiec i główny autor tekstów NIGHTWISH, Tuomas Holopainen, powiedział, że album będzie kontynuacją „Human. :II: Nature” z 2020 roku. będzie trzecią częścią trylogii zapoczątkowanej albumem „Endless Forms Most Beautiful” z 2015 roku.

W sierpniu 2022 roku Tuomas powiedział Rock Sverige, że spędził „około roku” pracując nad muzyką i tekstami do następnego albumu NIGHTWISH.
Zapytany, czy pandemia zainspirowała go w jakikolwiek sposób, Tuomas powiedział: „Tak, w tekście jest kilka rzeczy, które odzwierciedlają pandemię, ale nie w sposób, jakiego można by się spodziewać”.
„Człowiek.: II: Natura”. ukazał się w kwietniu 2020 roku. Kontynuacją „Endless Forms Most Beautiful” z 2015 roku był podwójny album zawierający dziewięć utworów na głównej płycie CD i jeden długi utwór, podzielony na osiem rozdziałów, na CD 2.
W sierpniu 2022 roku NIGHTWISH ogłosiło włączenie basisty Jukki Koskinena w szeregi Nightwish.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *