Norwegowie z Leprous powrócą na dwa koncerty w ramach „Aphelion European Tour 2024”

Norweskie gwiazdy prog metalu z Leprous zagrają 9 marca w Krakowie i następnego dnia w Lublinie. Ponadtwo wystąpią na tegorocznym Mystic Festival.

Od paru lat scena progmetalowa nabiera kolorów i nie kojarzy się wyłącznie z graniem jak najszybszych solówek, tylko muzyką ambitną, emocjonalną, a przede wszystkim zróżnicowaną. Twarzą tych zmian jest właśnie Leprous, który w ciągu paru płyt przeskoczył z klasycznie pojmowanego metalu progresywnego do… Do paru miejsc jednocześnie.

Czytaj także: Biohazard, Leprous, High On Fire i Endseeker zasilają program Mystic Festival

Norwegowie pod dowództwem wybitnie uzdolnionego wokalisty, Einara Solberga, nie boją się art popu, wpływów math-rockowych czy nawet odrobiny alt-rocka. Wszystko to świetnie się zazębia, a grupa obraca swoją formułę w dowolnych kierunkach, zwłaszcza na najświeższych wydawnictwach. Ostatnie dwie płyty, a więc “Pitfalls” i “Aphelion”, już na dobre zapewniły im status jednego z najbardziej poważanych progresywnych składów XXI wieku. Jednak nie tylko studyjne materiały dały Leprous popularność, a również koncerty. Koncerty pełne nieskrępowanej energii, uczuciowych eksplozji i również intymności w najspokojniejszych momentach. Ci Skandynawowie mają każdego asa w rękawie.

Szczegóły koncertów Leprous w Polsce [Gdzie, Kiedy, Bilety]

Leprous (Norwegia) prog rock, prog metal: „Aphelion European Tour 2024”

  • 9 III 2024 / Kraków – Kamienna 12
  • 10 III 2024 / Lublin – Radio Lublin

Organizator/ Bilety Knock Out Productions

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *