Norweski Gaahls Wyrd wystąpi w Polsce na dwóch koncertach jesienią tego roku.

Norweski Gaahls Wyrd wystąpi w Polsce na dwóch koncertach jesienią tego roku.

Gaahl to Black Metal. Black Metal to Gaahl. Nie ma nic pomiędzy. Znany z Trelldom, Gorgoroth oraz Wardruny wokalista wraca do Polski na dwa koncerty. Gaahls Wyrd wystąpi w październiku w poznańskim Klubie U Bazyla (5.10) i w krakowskim Klubie Hol (6.10). Obok Norwegów wystąpią również szkocki Saor i portugalska Gaerea.

Na koncerty zapraszają Left Hand Sounds oraz Iron Realm Productions.

Gaahls Wyrd, Saor, Gaerea / 5 X 2022 / Poznań

Gaahls Wyrd, Saor, Gaerea / 6 X 2022 / Kraków

Bilety:

• 100zł (przedsprzedaż)

• 110zł (w dniu koncertu)

dostępne od 11 lutego w sieci Ticketos

Gaahls WYRD – black metal, Norwegia

Jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci w historii norweskiego Black Metalu. Od ponad dwudziestu lat, Kristian Eivind Espedal aka Gaahl szokuje, wzbudza kontrowersje i intryguje. Na przestrzeni swojej kariery, współtworzył grupy takie jak Gorgoroth, Trelldom, God Seed i Wardruna. Z tą pierwszą zagrał owiany złą sławą krakowski koncert w 2004 r. Był również jednym z najbardziej wyrazistych bohaterów dokumentu „Metal: A Headbanger’s Journey”. Po krótkim okresie nieobecności, Gaahl powrócił w nowej formule. Gaahls Wyrd to rdzennie blackmetalowe przedsięwzięcie, które stworzył m.in. z Stianem Kårstadem, znanym z Trelldom. Prymitywna energia dalekiej Północy krzyżuje się tu z diabolicznym szamanizmem, sprawiając, że koncert grupy trudno będzie wymazać z pamięci.

Dla fanów: Gorgoroth, Enslaved, Trelldom, Immortal

Saor – black metal, Szkocja

Saor to black metalowy projekt Andy’ego Marshalla znanego też jako Fuath. Został założony w Glasgow w 2012 roku, początkowo pod nazwą Arsaidh. Obecna nazwa – „saor” oznacza w szkockim Gaelicu „wolny”. I rzeczywiście Marshall jest wolny w doborze swoich muzycznych inspiracji – muzycznie Saor czerpie mocno z folku i celtyckich tradycji ludowych. Na trasie promować będzie czwartą płytę „Forgotten Paths”, która ukazała się nakładem Avantgarde Music w 2019 r.Dla fanów: Agalloch, Drudkh, Moonsorrow, Panopticon

GAEREA – black metal, Portugalia

Trzeci zespół w line-upie to portugalska formacja Gaerea założona w 2016 r. Blackmetalowy kwintet promować będzie wydany w czasie pandemii album „Limbo”, który jest ich drugim pełnym wydawnictwem. Pod banderą Season of Mist poczynają nader dobrze, zarażając swoim schizofrenicznym wizerunkiem coraz to nową publikę w Europie i na świecie.

FB: https://www.facebook.com/gaerea

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *