Nosowska i Król zapowiadają wspólny album i trasę koncertową na jesieni 2024

Nosowska i Król mieli już okazję spotykać się czy to w studio czy podczas dużych letnich koncertów. Teraz ich wyjątkowa relacja przerodziła się we wspólne wydawnictwo płytowe „Kasia i Błażej”. Premiera albumu we wrześniu, a w listopadzie wspólna trasa koncertowa

Kasia Nosowska to polska wokalistka, tekściarka, pisarka oraz jedna z najbardziej wyrazistych osobowości i artystek w kraju związana z zespołem Hey od samego początku jego istnienia. Błażej Król to muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów który wciąż udowadnia, że jest jedną z najjaśniejszych postaci na scenie alternatywnej. Oboje mają na swym koncie świetną współpracę z 2023 roku – „Męskie Granie przedstawia: Nosowska – Król”. Podczas tejże letniej trasy m.in. „Smells Like Teen Spirit” Nirvany czy też „Szklanki” Young Leosi. Następnie, jesienią 2023 wydali utwór „Neodym”.

Zobacz także: Hollywoodzka legenda zagrała u boku Coldplay podczas Glastonbury Festival.

Nosowska i Król – pierwsza zapowiedź nowego albumu

Efektem współpracy tej dwójki artystów jest album „Kasia i Błażej”. Premiera albumu zapowiadana jest na wrzesień 2024. Pierwszą jego zapowiedzią jest singiel „Można”

Błażej pilnie strzeże tego, co w nim wrażliwe i ufne. Najbliżej tej strefy można się dostać chyba właśnie wspólnie tworząc. To moja ukochana płyta, nigdy nie pracowało mi się szybciej i bez wysiłku. Czasem myślę, że mi się to wszystko przyśniło, a może jednak nie – bo płyta przecież jest.

Kasia Nosowska

Nawet nie wiem kiedy Jenin zaczął sąsiadować z Piasecznem. Odległość 440 kilometrów pokonywana z prędkością „kciuków”.
Ja to jestem raczej zamknięty – delikatnie pisząc, ale dzięki spotkaniu z Kasią i tym piosenkom, pęknięcie na skorupie znacznie się powiększyło. Dzięki tym naszym „małym wielkim” rozmowom na wszystkich częstotliwościach powstała ONA – nasza płyta. Dziękuję.

Błażej Król

Teledysk do utworu „Można” Kasi Nosowskiej i Błażeja Króla przenosi nas w tętniące życiem miejskie przestrzenie. Akcja rozgrywa się wśród zgiełku miasta i pędzącego tłumu. Bohaterowie przemierzają ulice miejskim autobusem, obserwując rzeczywistość zza szyb. Zauważają przechodniów pochłoniętych codziennymi sprawami. Eteryczna atmosfera i hipnotyzująca narracja teledysku przyciągają uwagę widza, tworząc niezwykłą, refleksyjną podróż.

Jacek Kościuszko (reżyser klipu)

Nosowska i Król wyruszają we wspólną trasę koncertową. Daty, miejsca, bilety

Trasa Jenin-Piaseczno zagości w kilku największych miastach Polski i odbędzie się w najlepszych, zasiadanych salach muzyczno-teatralnych. Wszystko po to, aby słuchacze w komfortowych warunkach mogli skupić się na warstwie tekstowej oraz muzycznej nowego albumu „Kasia i Błażej”, którego premiera zaplanowana jest na wrzesień. Podczas trasy Jenin-Piaseczno artystom towarzyszyć będzie zespół, złożony z wybitnych instrumentalistów oraz wyjątkowa, zaskakująca oprawa scenograficzna. Audio-wizualna uczta gwarantowana!

Szczegóły trasy koncertowej:

03.11.2024 – Wrocław, Narodowe Forum Muzyki
05.11.2024 – Gdańsk, Polska Filharmonia Bałtycka
13.11.2024 – Kraków, ICE Kraków Congress Centre 
24.11.2024 – Szczecin, Filharmonia im. M. Karłowicza
01.12.2024 – Poznań, Sala Ziemi Poznań Congress Center
11.12.2024 – Katowice, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia
16.12.2024 – Warszawa, Teatr Muzyczny Roma

Bilety niedawno trafiły do sprzedaży i są dostępne u partnera trasy – Eventim.
Organizatorem trasy jest Good Taste Production, a regulamin koncertów dostępny jest pod tym linkiem.

Foto: Piotr Porębski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *