Nowa wokalistka Linkin Park? Amy Lee dementuje plotki

AMY LEE dementuje plotki, że jest nową piosenkarką LINKIN PARK, ale twierdzi, że „może” chcieć „robić to w niepełnym wymiarze godzin”

W nowym wywiadzie dla kanadyjskiego radia iHeart Radio Amy Lee z EVANESCENCE została zapytana o niedawne pogłoski o zatrudnieniu w roli wokalistki LINKIN PARK oraz o pragnieniu fanów LP, aby zastąpiła zmarłego wokalistę zespołu Chestera Benningtona.

„To niesamowity komplement” – powiedziała po tym, jak powiedziano jej, że jest ulubienicą fanów, która mogłaby zająć to miejsce (w transkrypcji: BLABBERMOUTH.NET).

„Nie słyszałam o tym. Nie, nie skontaktował się ze mną [LINKIN PARK] ani nic podobnego. Ale jestem wielkim fanem i czuję, że nasze światy, nasi fani to w większości ci sami ludzie. To naprawdę miłe. Nigdy… No cóż, graliśmy [razem] koncerty? Nie wiem, czy [EVANESCENCE i LINKIN PARK] byli razem na festiwalu czy coś. Poznaliśmy się. Byliśmy w studiu w tym samym czasie, kiedy nagrywaliśmy „Fallen”, odbyłam krótką rozmowę z Chesterem. Był naprawdę słodki.

„Ale nie, to nieprawda” – wyjaśniła w odniesieniu do plotek, które mogły dotyczyć nowego głosu LINKIN PARK. „Ale to wspaniale. Powinni mnie o to zapytać. Nie mam zbyt dużo wolnego czasu, ale mógłabym to robić w niepełnym wymiarze godzin”.

Plotkę o zatrudnieniu wokalistki przez LINKIN PARK najwyraźniej rozpuścił frontman ORGY Jay Gordon, który wspomniał w wywiadzie radiowym, że „słyszał”, że pracują teraz z „piosenkarką”. Naciskany Gordon mówił dalej: „Nie cytuj mnie w tej sprawie. Nie jestem pewien, kto będzie piosenkarzem, ale słyszałem, że to będzie kobieta. Mogą po prostu spróbować tak dalej. powinno być interesujące.”

Później Jay najwyraźniej wycofał się ze swoich komentarzy, pisząc w poście na Facebooku, że „nic o tym nie wie” i oskarżył „ludzi” o wyrywanie jego słów „z kontekstu”.

Podczas trasy koncertowej EVANESCENCE z HALESTORM w 2022 roku Lee i frontmanka HALESTORM Lzzy Hale wykonywały na każdym występie cover utworu „Heavy” LINKIN PARK. O decyzji o nagraniu utworu Lzzy mówiła w wywiadzie dla stacji radiowej 105.7 The Point. Powiedziała: „[Amy i ja] wymieniłyśmy kilka pomysłów , a potem nagle wylądowaliśmy w LINKIN PARK. I [pomyślaliśmy], wiesz co? To byłoby naprawdę fajne, bo przy okazji to byłby to hołd dla Chestera, ale także, o wszystkim, o czym była ta piosenka, wszyscy przez to przeszliśmy – wszyscy. To prawie jak moment w kościele, kiedy wychodzisz na scenę i myślisz: „W porządku. To jest mój kościół. To są moi ludzie. Wszyscy robimy to razem”.

LINKIN PARK właśnie wydał album zawierający największe hity w karierze „Papercuts (Singles Collection 2000–2023)”. Na płycie znajduje się także niepublikowany wcześniej utwór z Benningtonem „Friendly Fire”, który został nagrany podczas sesji nad ostatnim albumem studyjnym grupy, „One More Light” z 2017 roku. Bennington zmarł rok później.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *