Nowe aranżacje utworów Zbigniewa Wodeckiego – Wodecki Twist / Sweet 90’s.

Kamil Pater – artysta pochodzący ze świata muzyki niezależnej tworzy nowe aranżacje utworów Zbigniewa Wodeckiego. Wodecki dzisiaj!

Wodecki Twist/Sweet 90’s to projekt muzyczny pod dyrekcją Kamila Patera, który będzie miał swoją prapremierę 3 czerwca 2023 w Teatrze Juliusza Słowackiego w Krakowie w ramach festiwalu Wodecki Twist. Idea pielęgnowania pamięci twórczości Zbigniewa Wodeckiego cieszy się ogromnym entuzjazmem publiczności. Rearanżowanie jego twórczości przez artystów o różnych wrażliwościach i muzycznych korzeniach sprawia, że koncerty w ramach festiwalu Wodecki Twist są atrakcyjne dla wielu pokoleń.

„Pomysł na nowe aranżacje do koncertu Sweet ’90 narodził się w moim wyobrażeniu, że młody Zbyszek Wodecki, nieznany jeszcze nikomu piosenkarz, przychodzi do mojego studia z propozycją współpracy nad swoimi utworami” – mówi Kamil Pater, producent muzyczny koncertu. „Piękne, złożone melodie i niebanalną harmonię, ubieramy we współczesne aranżacje, proponując zarazem retro brzmienie, pasujące do charakteru Zbyszka”.

Do projektu zostali zaproszeni: Bovska, Natalia Przybysz, Paulina Przybysz, Mery Spolsky, Justyna Święs, Piotr Odoszewski, Wiktor Dyduła, Dawid Tyszkowski oraz Wiktor Waligóra, którzy zaśpiewają z towarzyszeniem 9-osobowego zespołu pod kierownictwem Kamila Patera.

Kamil Pater to ceniony gitarzysta, improwizator, kompozytor i producent. Współtwórca grupy artystycznej SadkiREC. Ma na swoim koncie współpracę z wieloma artystami muzycznymi i teatralnymi oraz udział w projektach interdyscyplinarnych. Jest współautorem i producentem płyty „Ave Maria” Marii Peszek, z którą na co dzień koncertuje jako gitarzysta, klawiszowiec i bandleader. Jako producent i kompozytor pracował między innymi z Darią ze Śląska. Jest również producentem muzycznym punkowej artystki The Pau.

Skomponował muzykę do ponad dwudziestu spektakli wystawianych w teatrach w Polsce i za granicą. Stworzył między innymi muzykę do spektaklu „Jak być kochaną” w reż. Leny Frankiewicz wystawianego w Teatrze Narodowym w Warszawie oraz do wielokrotnie nagradzanego przedstawienia Michała Siegoczyńskiego „Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach”.

W pierwszych latach swojej działalności artystycznej współtworzył punkowo-jazzową grupę Contemporary Noise Ensamble, autorski zespół Dziki Jazz i wiele innych projektów związanych z muzyką improwizowaną.

Po kilkunastu latach działalności jako gitarzysta poświęcił się produkcji muzyki, współtworząc eksperymentalno-taneczno-elektroniczny zespół JAAA! oraz kilka innych projektów będących częścią grupy artystycznej Sadki REC.

Jest autorem oprawy muzycznej do prac artysty Elvina Flamingo DEKAPITACJA EWOLUCJI i SHMIB. Występował na wielu festiwalach w kraju i za granicą, między innymi w Japonii, Indiach, Anglii, Niemczech, Belgii, Danii i wielu innych.

Koncerty Wodecki Twist / Sweet 90’s odbędą się w następujących miastach:

03.06.2023 – Kraków – Festiwal Wodecki Twist/Sweet 90’s.
24.06.2023 – Poznań – Festiwal Męskie Granie
08.07.2023 – Warszawa

Link do sprzedaży biletów: eventim

Link do oficjalnych stron festiwalowych:

Wodecki Twist
http://wodeckitwistfestiwal.pl/

Żywiec Męskie Granie
https://www.meskiegranie.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *