Nowy album Hammerfall „Dominion” – premiera już 16 sierpnia

„Dominion” – taki tytuł nosi nowy album Hammerfall, który ukaże się 16 sierpnia nakładem Napalm Records. Znamy pierwszy singiel z tej płyty, „(We Make) Sweden Rock”.

Joacim Cans, wokalista grupy, tak opisuje prace nad „(We Make) Sweden Rock”:

„To wspaniały hołd dla szwedzkiego hard rocka i metalu, który w warstwie lirycznej bezpośrednio odnosi się do innych wykonawców i kompozycji. Z chwytliwymi riffami i urzekającą melodyką utwór ten od razu stanie się klasykiem na przyszłych koncertach Hammerfall. Bez szwedzkiej sceny rockowej i metalowej z takimi artystami jak Heavy Load, At the Gates czy Yngwie Malmsteen świat byłby dość nudnym i szarym miejscem! To nasz szlachetny wyraz uszanowania dla wszystkich tych wykonawców, którzy zainspirowali nas i nam podobnych do grania muzyki metalowej, tworzenia zespołów i ostatecznie krucjaty w imię Heavy Metalu. Wszyscy pozdrawiają synów północnego światła!”

Nowy album Hammerfall „Dominion”

„Dominion” to już jedenasty album w dorobku Hammerfall, a drugi w barwach Napalm Records. Więcej szczegółów: http://www.hammerfall.net

Zespół ujawnia także okładkę, której twórcą jest znany artysta Samwise Didier. Na płycie znajdzie się 12 kompozycji:

1. Never Forgive, Never Forget
2. Dominion
3. Testify
4. One Against the World
5. (We Make) Sweden Rock
6. Second to One
7. Scars of a Generation
8. Dead by Dawn
9. Battleworn
10. Bloodline
11. Chain of Command
12. And Yet I Smile

Hammerfall ponownie połączył siły z Jamesem Michaelem, (wokale nagrane zostały w studiach  Red Level Three) oraz z Fredrikiem Nordströmem ze Studio Fredman w Castle Black Studios (pozostałe instrumenty).

Oscar Dronjak, gitarzysta zespołu, mówi:

Dobra nie oznacza, że jest wystarczająco dobra, musi być śwetna. To stwierdzenie jak mantra przyświecało nam przy pracach nad każdym aspektem tej płyty, od pisania piosenek i prób po produkcję oraz partie każdego członka formacji. Rezultatem jest właśnie „Dominion”, potężna siła natury, której nie można powstrzymać. Gdy ją usłyszysz, zrozumiesz.

Hammerfall w Polsce

Trasa koncertowa metalowych gigantów rozpocznie się 3 maja 2019 roku koncertem w Meksyku. W październiku i listopadzie Hammerfall będzie koncertował z Sabatonem, zaś w lutym 2020 roku wystąpi na dwóch klubowych koncertach w Polsce.

Polskie koncerty Hammerfall odbędą się kolejno: 18 lutego w Warszawie oraz dzień później w Krakowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *