Nowy emigracyjny projekt legendy polskiego metalu!

Eksmuzyk legendarnego opolskiego Sirrah, Maciek Pasiński, od lat przebywający na emigracji, przedstawia nowy zespół. Nazywa się Pincer Consortium, a jego debiutanckie dzieło ukaże się pod tytułem „Geminus Schism” w barwach Deformeathing Prod.


Narodziny Pincer Consortium nastąpiły w Belfaście, gdzie Maciek od lat mieszka. Gitarzysta i wokalista, którego oprócz Sirrah znamy też z TheMANcalledTEA i qip, założył zespół z Pete’em Dempseyem (Scald). Panowie najpierw zaczęli współpracę od dokończenia albumu Scald „Regius I”. Współpracowało im się na tyle dobrze, że postanowili dalej razem tworzyć muzykę. Tym razem miało to być coś „bardziej intensywne muzycznie i tekstowo” oraz stylistycznie w znacznym stopniu oderwane od wcześniejszych dokonań muzyków.

Maciek Pasiński przedstawia nowy zespół


Podwaliny pod debiutancki materiał zostały położone za sprawą Pete’a w listopadzie 2021 roku. Potem do akcji wkroczył Maciek, który, jak to barwnie opisano w zapowiedzi:

„Rozpoczął pracę nad dopełnieniem konceptu szerokim krajobrazem dźwiękowym w formie hiperprogresywnego, industrialnego, death-, blackmetalowego zestawu zawiłych, przytłaczających utworów, dźwiękiem podążających za opadającą piramidą krytycznych etapów egzystencji, obejmujących życie, śmierć i odrodzenie równoległego wszechświata w skali astronomicznej i mikroskopowej, zarówno w sferze fizycznej, jak i w psychologicznej”.

Płytę „Geminus Schism” promują trzy single: „Tandemic Dispersal”, „Schizoid Rivalry | Double Occultation” oraz „Twin Galactic Tides”. Wszystkich można posłuchać na profilu Pincer Consortium na Bandcampie.

Zespół Sirrah istniał w latach od 1992 do 2013 roku, kiedy to ukazało się jego ostatnie wydawnictwo, singel „Thrill You”. Ostatni pełnowymiarowy album zespołu, „Did Tomorrow Come…”, pochodzi z 1997 roku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *