Oberschlesien prezentuje nowy teledysk. Tym razem kolejny raz coś na Mundial [VIDEO]

Oberschlesien 19 listopada na swym kanale Youtube zaprezentował teledysk dedykowany odbywającym się właśnie w Katarze mistrzostwom świata w piłce nożnej. Zamiast kolejny raz sięgać po własną kompozycje, Obery wzięli na warsztat jeden z przebojów Maryli Rodowicz przekładając tekst na śląski etnolekt plus drobne modyfikacje

Oberschlesien zaprezentowali teledysk na Mundial 2022 w Katarze. Tym razem zamiast kolejnej wariacji utworu „Fuzbaloki” otrzymaliśmy cover słynnego przeboju Maryli Rodowicz „Niech żyje bal”

NIECH ŻYJE BAL! ⚽️🤍❤️

💥 PRYMIERA 💥 ZAPROSZOMY DO POSŁUCHANIO NASZEGO COVERU Z OKAZJE MUNDIALU 2022. NASZYM, A TYŻ WSZYJSKIM FUSBALOKOM, WINSZUJYMY POWODZYNIO, KIBICOM ZAŚ RADOŚCI i EMOCJI! BOWMY SIE i CIESZMY SIE TYMI MOMYNTAMI. CZEKOMY NA PIYKNE SZPILE, FAIR PLAY i WZAJYMNE POSZANOWANIE NA SZPILPLACU i POZA NIYM! 🥳💪⚒

Czytamy na oficjalnym profilu FB zespołu

Teledysk możemy obejrzeć poniżej. Posłuchajcie sami:

Jak myślicie? Dokąd zajdzie nasza reprezentacja na Mundial 2022? Czy uda im się wyjść z fazy grupowej, czy też odpadną w tejże fazie (jak to bywało od 2002 roku) – czas pokaże.

Oberschlesien

Oberschlesien – pochodzący z górnego Śląska zespół grający industrial metal. Powstali w 2008 roku w Piekarach Śląskich z inicjatywy Marcela Różanki. Cechą charakterystyczną ich twórczości są teksty śpiewane śląskim etnolektem, koncentrujące się głównie wokół tematyki Górnego Śląska. Zespół często jest porównywany do niemieckiej grupy Rammstein ze względu na podobieństwo brzmieniowe oraz stosowanie na koncertach efektów pirotechnicznych oraz popularności wykonywanych przez Oberschlesien paru coverów grupy Rammstein (Ich WillJo chca, AngelAnioły). Zespół zyskał popularność dzięki udziałowi w programie „Must Be The Music. Tylko muzyka” w 2012 roku. Wtedy też ukazał się pierwszy singiel zespołu „Hajmat” zawierający utwory „Richter” i „Jo Chca”. 4 grudnia 2013 roku zespół Oberschlesien wydał swój debiutancki album „Oberschlesien I”, a wkrótce wyruszył w trasę promującą to wydawnictwo po Polsce. Drugi album zespołu „Oberschlesien II” ukazał się 24 kwietnia 2015 roku i prezentuje nieco odmienną stylistykę. Na drugim albumie znalazł się m.in. „Król Olch” – przełożony na śląski etnolekt „Król Elfów” vel „Król Olszyn” autorstwa Johanna Wolfganga von Goethego. 31 października zespół Oberschlesien zagrał w Bytomiu dwa koncerty z towarzyszeniem Orkiestry Opery Śląskiej pod batutą Adama Sztaby. Rok 2016 to występy na większych festiwalach: Woodstock (obecnie Pol’And’Rock) oraz Jarocin, a 10 listopada ukazał się singiel „Cichociemni” (zawierający dwie wersje tytułowego utworu + multimedia). W połowie lutego 2017 doszło do rozłamu w zespole. Początkowo zespół opuścili czterej muzycy wraz z menedżerką oraz ekipą techniczką, a kilka dni później także wokalista Michał Stawiński. Byli muzycy z nowym perkusistą utworzyli NeuOberschlesien, zaś jesienią 2017 Oberschlesien odrodził się w nowym składzie. 28 lutego 2017 ukazał się album koncertowy zawierający zapis koncertu z orkiestrą symfoniczną zarejestrowany 31 października 2015. Nowy skład Oberschlesien początkowo wykonywał niemal wyłącznie repertuar z pierwszych dwóch płyt, lecz z czasem do repertuaru zostały włączone nowe kompozycje, które w grudniu 2019 ukazały się na albumie „Oberschlesien III”. Rok później ukazał się świąteczny mini album zawierający kilka świątecznych piosenek w wykonaniu Oberschlesien (m.in. osławione już Last Christmas grupy Wham), a rok później ukazał się czwarty album zespołu „Oberschlesien IV”. Obecnie zespół Oberschlesien tworzą: Marcel Różanka – perkusja; Tomasz „Haja” Dawid – wokal, Dawid Nagiet – wokal, Grzegorz „Brecha” Badora – gitary, Radosław Matysek – bas, Paulina Matysek – instrumenty klawiszowe, chórki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *