Obscure Sphinx, Nytt Land wystąpią na 6 edycji Metal Mine Festival 2024 – kolejne potwierdzone składy

Po trzech latach przerwy Metal Mine Festival powraca się w nowej odsłonie! Organizatorzy METAL MINE FESTIVAL ujawniają koeljnych wykonawców. Szósta edycja potrwa aż trzy dni i odbędzie się w dniach 22-24 sierpnia 2024 roku

Czytaj również: Metal Mine 2024 – pierwsze ogłoszenia gwiazd szóstej edycji festiwalu w Wałbrzychu

Obscure Sphinx – jeden z najważniejszych zespołów na polskiej scenie muzyki metalowej.

W 2012 roku dzięki wygranej w „New Blood Award” wystąpili na niemieckim Summer Breeze Open Air. Ponadto mieli okazję gościć na trasach takich grup jak Behemoth czy Batushka, a także pojawić się na Summer Dying Loud i Off Festivalu, byli też naszym gościem w 2017 roku. Własnym sumptem wydali trzy znakomite albumy studyjne, które odbiły się szerokim echem zarówno w polskich, jak i zagranicznych muzycznych mediach oraz zostały wyjątkowo dobrze odebrane przez fanów. Muzyka stanowi połączenie hipnotyzującego post rocka i metalu ze sludge/doomowym ciężarem, dopełnia ją charyzmatyczny wokal Zosi Fraś.

To bez wątpienia jeden z najbardziej wyczekiwanych powrotów w naszym kraju! Zespół zagra w składzie: Zofia Fraś – wokal, sample, Mateusz Badacz – perkusja, Michał Rejman – gitara basowa, Aleksander Łukomski – gitara elektryczna, wokal. W koncertowej set-liście zespół zaprezentuje nowe kompozycje jak i materiał znany z trzech dotychczas wydanych albumów.

NYTT LAND (dark folk, Rosja)u

Koncerty formacji Nytt Land są niepowtarzalnym doświadczeniem. Muzyka Anatolija i Natali Pakhalenko, która jest odgrywana z rzemieślniczych instrumentów, czerpie pełnymi garściami z syberyjskiego folkloru i dzikiej przyrody. Natomiast głęboki, gardłowy śpiew oraz teksty w staronordyckim języki idealnie komponują się z mistycznymi i szamańskimi dźwiękami. Mamy pewność, że to nie będzie zwykły występ, a prawdziwie plemienny rytuały z iście transową atmosferą.

HIDEOUS DIVINITY (technical/brutal death metal, Włochy)

Death metal to gatunek, który w trakcie ponad 30-letniej historii przybierał różne formy. Jedną z nich jest wypadkowa niesamowitej brutalności i wirtuozerskiej techniki. Fani takiego grania bardzo dobrze znają takie wydawnictwa jak „Non So Vile” autorstwa Cryptopsy, „Breeding the Spawn” Suffocation, czy „Anthitesis” Origin. Mówiąc o tech/brutal death metalu nie sposób wspomnieć o formacji Hideous Divinity. Włoski kwartet rozpoczął przygodę z amerykańskim Unique Leader Records, co pozwoliło na wydanie trzech pełnowymiarowych albumów. Od roku 2019 zespół dołączył do wytwórni Century Media Records. W roku 2024 muzycy zapowiedzieli premierę nowego wydawnictwa, a polscy fani będą mieli okazję zapoznać się z tym materiałem na żywo. Przybywajcie do Wałbrzycha — zapowiada się prawdziwa rzeźnia!

MORRATH (old school death metal, Polska)

Morrath to death metalowy zespół powstały na gruzach thrashowego Prowlera w 2020 roku. Muzycy składają hołd klasycznej, amerykańskiej szkole death metalu, choć niejednokrotnie sięgają po elementy klasycznego grindu czy nawet slamowej brutalności. Wiosną br. ukazał się debiutancki album „Centuries of Blindness”, który porusza tematy słabości religii i ludzkiej walki z wiarą czy emocjami. Produkcją albumu zajął się Krzysztof Kostencki z Tetra Wave Studio (Sothoris „Wpiekłowstąpienie”). Płyta została dobrze przyjęta przez słuchaczy i zebrała wiele pozytywnych recenzji. Szykujcie się na solidny death metalowy łomot w oldschoolowym stylu!

ARKONA (black metal, Polska)

Tej nazwy nie trzeba przedstawiać, bo każdy miłośnik polskiego black metalu powinien znać takie wydawnictwa jak „Imperium” czy „Zeta Reticuli”. Arkona od 30 lat kroczy własnymi ścieżkami naprzeciw wszelkim religijnym wartościom czy sezonowym trendom. Mrok, pogarda, nienawiść — te słowa najlepiej oddają muzykę załogi pod dowództwem Khorzona. Dyskografię zespołu zamyka „Age of Capricorn” wydany w 2019 roku pod banderą uznanej Debemur Morti Productions. Czy podczas nowej edycji wałbrzyskiego festiwalu usłyszymy premierowe kompozycje? Przekonajcie się sami!

Aktualny Lineup festiwalu Metal Mine 2024 w Wałbrzychu

  • Szwedzki WATAIN (black metal)
  • rodzima FURIA (black metal, nekrofolk),
  • szwedzki MEPHORASH (black metal),
  • polski TRYLION (djent),
  • czeski GUTALAX (goregrind).
  • polski OBSCURE SPHINX (post-metal),
  • z zimnej Syberii NYTT LAND (folk)
  • włoski Hideous Divinity (brutal/tech death metal)
  • rodzima legenda black metalu Arkona (PL),
  • debiut na polskiej scenie death metalowej Morrath.

Czytaj również: Metal Mine 2024 – WATAIN headlinerem szóstej edycji festiwalu w Wałbrzychu

Event: Metal Mine Festival 2024

Tickets: https://www.ticketmaster.pl/event/32813

Playlista: https://tinyurl.com/MMF2024playlist

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *