Ogłoszono pierwsze zespoły jakie wystąpią na Mystic Festival 2024

Po udanym, tegorocznym Mystic Festival wszyscy oczekiwaliśmy ogłoszenia wykonawców jacy pojawią się na kolejnej edycji festiwalu. Organizator ogłosił właśnie pierwszych artystów jacy pojawią się w 2024 roku w Gdańsku. Największy polski festiwal metalowy odbędzie się w dniach 5-8 czerwca 2024 na terenie Stoczni Gdańskiej. Będzie to trzecia edycja festiwalu w tej lokalizacji.

Mystic Festival narodził się w 1999 roku. Pod tym szyldem wystąpiły już w Polsce największe gwiazdy metalu i okolic, m.in. Iron Maiden, Judas Priest, Slayer, Slipknot, Celtic Frost, Sabaton, King Diamond, Nightwish, Mercyful Fate, Opeth i Emperor. Po edycjach w Krakowie, Wrocławiu, Chorzowie i Katowicach, a także po kilku latach przerwy, Mystic Festival wrócił na mapę w 2019 roku w Krakowie, by wreszcie znaleźć swoje miejsce w unikalnej przestrzeni gdańskiej Stoczni.

Jako pierwszy dziś, ogłoszony został brytyjski Orange Goblin. Trzy pierwsze albumy zespołu zostały nagrane w stylu stoner/doom metal. Albumu „Thought From the House of God” inspirowany był punk rockiem i był bardziej bezpośredni i bezkompromisowy. Zespół cieszy się niemal kultowym statusem w brytyjskim undergroundzie doom metalowym, wymieniany obok takich legend jak „Electric Wizard” i „Iron Monkey”. Orange Goblin to ciężar pierwszej płyty Black Sabbath, brudne boogie Motörhead, brzmienie klasycznego heavy metalu, atmosfera horroru Hammer Film i śmiertelna groźba londyńskiej mgły. Orange Goblin ma na swoim koncie dziewięć świetnych albumów, a dziesiąty już wkrótce! Następca znakomitego albumu The Wolf Bites Back jest obecnie w fazie produkcji i możemy spodziewać się, że ukaże się w pierwszej połowie 2024 roku i będziemy mogli go usłyszeć na Mystic Festival 2024.

Druga ekipa dziś ogłoszona to Lord Of The Lost. W tym roku niestety zespół nie wystąił na festiwalu, ale jak widac organizatorzy dołożyli wszelkich starań aby ściągnąć Niemców na kolejną edycje Mystic festival. Jest to ukłon w kierunku fanów nieieckiego zespołu, grającego rocka gotyckiego Najnowsza płyta zespołu z Hamburga nosi znaczący tytuł „Blood & Glitter” – i podobnych kontrastów możecie spodziewać się po fantastycznym spektaklu Lord Of The Lost już w czerwcu w Gdańsku!

Kolejnym zespołem jaki dzisiaj został ogłoszony jest australijski Thy Art Is Murder. Dowodzona przez gitarzystę Seana Delandera deathcore’owa bestia z Australii, która sieje zniszczenie od 2006 roku wystąpi na przyszłorocznej edycji Mystic Festival 2024! Najnowszy, szósty album Thy Art Is Murder zatytułowany „Godlike”, zadziwia perfekcyjną równowagą pomiędzy tradycją muzyki ekstremalnej a nowoczesnością, łączy brutalność z technicznym zaawansowaniem. Swoją drogą, widzieliście okładkę „Godlike”? Podejdźcie pod scenę, a tak będziecie wyglądać po koncercie…

W popołudniowej porze dotarła do nas wiadomość, że do Mystic Festival dołącza Satyricon! Dzisiaj to szanowani na salonach klasycy, którzy w Norweskiej Operze Narodowej czują się jak u siebie w domu i wchodzą w fascynujący dialog z Edvardem Munchem, prekursorem ekspresjonizmu. Wczoraj podpalali świat w pierwszym szeregu norweskiej blackmetalowej rewolucji, w imieniu Matki Północy zsyłając na nas takie arcydzieła jak „The Shadowthrone”, „Nemesis Divina” czy „Rebel Extravaganza”. Wczoraj i dziś – Satyricon to mistrzowie czarnej sztuki, których przedstawiać nikomu nie trzeba. Usłyszycie ich na żywo już w czerwcu 2024!

Wydawałoby się, że to już koniec informacji na dziś z obozu Mystic Coalition, aż tu nagle…. Asphyx! Pionierzy potęgi niderlandzkiej szkoły death metalu, gdzie posępne, niemal doomowe ciężary współgrają z rozrywającymi ciało na strzępy riffami i artylerią sekcji rytmicznej. I jeszcze ten głos, nie z tego świata – Martin van Drunen to jedno z najlepszych gardeł gatunku. Od debiutanckiego „The Rack” (1991) po starszy o trzy dekady „Necroceros” Asphyx pozostaje gwarantem jakości oraz wierności starej szkole kruszenia kości. Doskonale wiemy czego się spodziewać w Gdańsku i nie możemy się doczekać.

Pierwsze wieści z obozu Mystic Festival są obiecujace. Z niecierpliwością będziemy wyczekiwali kolejnych. Do zobaczenia w czerwcu pod sceną Mystic Festival!

Bilety możecie zakupić poprzez stronę Mystic Festival: https://tickets.mysticfestival.pl/pl/event/57/4-dniowy-karnet-early-bird

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *