Once Awake zagra jako support Infected Rain i Dagoba

Norwegowie rozpoczną kwietniowy występ zespołów w Warszawie.

Once Awake wystąpi przed Infected Rain Dagoba podczas ich polskiego koncertu w ramach nadchodzącej trasy „Ecdysis By Night”. Norwescy muzycy pracują obecnie nad swoim czwartym studyjnym albumem, którego premiera ma odbyć się jeszcze w tym roku. Czy nowy materiał usłyszymy już w 25 kwietnia w klubie Hydrozagadka

Bilety na koncert są dostępne tutaj (druki kolekcjonerskie).

INFECTED RAIN (Mołdawia) nu metal, metalcore:

Grupa z Kiszyniowa powstała w 2008 roku. Muzycznie oferuje krzyżówkę paru stylów, wśród których najmocniej wybijają się nu metal i metalcore. Z racji tego, że przy mikrofonie stoi kobieta, Elena „Lena Scissorhands” Cataraga, Infected Rain porównywany jest do Jinjer, czy Otep. O tym, że kapela zdobyła uznanie poza swoją ojczyzną, świadczy fakt, że ma podpisany kontrakt z cenioną wytwórnią Napalm Records. W 2019 roku wydała on czwarty album grupy, świetnie przyjęty „Endorphin”, a na rok 2022 zapowiadane jest piąte wydawnictwo, które ma tymczasowy tytuł „Ecdysis”.

– WWW
– FACEBOOK
– YOUTUBE

DAGOBA (Francja) industrial metal, groove metal:

Zespół powstał w 1997 roku, ale pierwszą płytę wydał dopiero sześć lat później. I od razu wzbudził nią spore zainteresowanie. Dagoba, którą nieprzerwanie dowodzi Shawter (Pierre Maille, wokale, sample, orkiestracje), chętnie korzysta z sampli i klawiszy, które nadają muzyce Francuzów kosmicznego charakteru. W połączeniu ze znakomitymi riffami, takimi „pod nogę” i do machania głową, tworzy to świetną do słuchania całość. Dagoba nie bała się dodawać do muzyki elementy dark metalu, gotyku, jednak nigdy nie zapominała o przecinających mocarne riffy melodiach. Obecnie styl kapeli to coś pomiędzy Fear Factory, Machine Head, Panterą i melodyjny metalem. Dagoba świetnie sprawdza się na koncertach, których zagrała ponad 1500. W 2021 roku Francuzi sprezentowali udany singel „The Hunt” zilustrowany futurystycznym w klimacie, kapitalnym wideoklipem.

– WWW
– FACEBOOK
– YOUTUBE

ONCE AWAKE (Norwegia) groove metal, metalcore:

Once Awake powstali w 2004 roku w znanym doskonale fanom black metalu pięknym norweskim Bergen. Jak mówią Norwegowie, ich muzyka ma być niczym cios prosto w twarz, a etykietki dla niej zostawiają fanom do wymyślenia. Przyznają się do inspiracji kultowym albumem „Roots” Sepultury, który jest wzorcem dla tych, których w graniu interesuje groove. Once Awake w kierunku grovve’u właśnie idą, posiłkując się nowoczesnym brzmieniem, delikatną elektroniką i dorobkiem sceny metalcore. Jest w ich muzyce coś z Machine Head, z Killswitch Engage, z późniejszego wcielenia In Flames, z Dark Tranquillity, czy Parkway Drive. Z pewnością na uwagę zasługuje wszechstronność frontmana Frode Hennoe, który i głęboko zaryczeć, i czysto zaśpiewać świetnie umie.

– FACEBOOK
– YOUTUBE
– INSTAGRAM

Zagrają:
INFECTED RAIN (Mołdawia) nu metal, metalcore
DAGOBA (Francja) industrial metal, groove metal
+

Once Awake (Norwegia) groove metal, metalcore

Kiedy: 25 kwietnia (poniedziałek) 2022
Gdzie: Warszawa @ Hydrozagadka, ul. 11 Listopada 22
Bilety: 89 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety dostępne na:
– SKLEP KNOCK OUT (tylko miejsca siedzące)
– eBILET


Zaprasza
Knock Out Productions
– WWW
– FACEBOOK
– INSTAGRAM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *