Opeth i The Vintage Caravan w Warszawie

Szwedzka grupa wróciła do Polski na dwa koncerty w ramach promocji najnowszego materiału „In Cauda Venenum”.  

Opeth i ich goście – The Vintage Caravan wystąpili 16 września w warszawskim klubie Progresja, a już dziś, 17 września, zagrają w A2 – Centrum Koncertowe we Wrocławiu. Wspomniane wydawnictwo to już trzynasty album zespołu, który świętuje w tym roku 30-lecie swojej artystycznej aktywności.

U boku Opeth zagrali The Vintage Caravan. Zespół nadal promuje wydana nakładem Nuclear Blast Records płytę „Gateways” z 2018 roku.

Opeth zagrał w Warszawie

Muzyka Opeth przez ponad 30 lat ewoluowała parokrotnie. Jednak na każdym z etapów Akerfeldt wraz z towarzyszącymi mu muzykami potrafił tworzyć dzieła wybitne. Wśród nich znajdziemy, chociażby „My Arms, Your Hearse” i „Blackwater Park”, subtelny dyptyk „Deliverance” / „Damnation” (2002, 2003), bardziej psychodeliczny „Heritage”, czy wydany w 2019 roku album „In Cauda Venenum”, który zameldował się w pierwszej 10 listy Billboardu.

Zobacz, jak zespół zaprezentował się w Warszawie:

Vintage Caravan w Warszawie

The Vintage Caravan pochodzi z małej mieściny Álftanes, gdzie powstało w 2006 roku. Jego muzyka raczej nie jest tą, z którą w pierwszej kolejności kojarzy się Islandię, bo The Vintage Caravan porusza się po terenie psychodelii, stonera, bluesa i rocka progresywnego, czyli klimatach z lat 60., 70. XX wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *