Orbit Culture rozrusza słuchaczy przed Arch Enemy [DATY, MIEJSCA, BILETY]

Młodzi Szwedzi dołączają do składu koncertów Arch Enemy! Sprawdźcie szczegóły!

Orbit Culture posiedli dar miksowania ekstremy z melodią już na wysokości debiutanckiego “In Medias Res”. Melodyjny death metal w ich wykonaniu to kompromis między ciężarem a chwytliwością, czego dowodzi choćby ostatni jak dotąd krążek “Nija” z 2020 r. W Polsce zobaczymy ich już w lipcu na dwóch koncertach, gdzie będą wspierać znaną formację Arch Enemy.

Arch Enemy wraca do Polski

Michael Amott może być z siebie dumny, bo zapisał się na kartach historii death metalu w różnych składach (m.in. Carcass czy Carnage), a Arch Enemy to najpopularniejszy, największy i zdecydowanie najbardziej dopracowany z nich. Recepta Szwedów na idealną krzyżówkę między doniosłością wpadających w ucho heavymetalowych melodii i śmierćmetalowej rzezi niewiniątek okazała się skuteczna jak diabli. Koncerty w wielkich klubach, na halach – nie byłoby tego, gdyby nie wzorcowo opanowana sztuka pisania piosenek. Zeszłoroczne “Deceivers” mówi w tej materii najwięcej: riffy was zgniotą, solówki zachwycą, a wokale i refreny nie wypadną z głowy nawet po długim. Na żywo te wszystkie elementy kopią kilkukrotnie mocniej, więc nie pożałujecie.

Orbit Culture supportem Arch Enemy

Melodyjny death metal jest coraz rzadziej eksploatowanym nurtem, ale Orbit Culture podtrzymują jego tradycję w najlepszy z możliwych sposobów. Ich twórczość to suma wycyzelowanych do perfekcji składowych wpisujących się w nowoczesne podejście do gatunku, a wykonawcza precyzja i smykałka do hitów robią swoje. Wściekły galop sekcji rytmicznej? Jest. Powłóczyste melodie gitar? Także. Niemal thrashowy groove i przeplatające się tempa wyścigowe z tymi średnimi? Również. Brzmią świetnie, co nie powinno dziwić nikogo, w końcu to Szwedzi.

Arch Enemy i Orbit Culture – dwa koncerty. Daty, miejsca i gdzie po bilety

Arch Enemy i Orbit Culture przyjadą do Polski na dwa koncerty. Zobaczymy ich 5 lipca (środa) 2023, w klubie B90, Gdańsk, ul. Elektryków, ceny biletów: 129/139 zł – przedsprzedaż, 150 zł – w dniu koncertu, oraz 7 lipca (piątek) 2023, w klubie Studio, ul. Budryka 4, Kraków, ceny biletów 129/179 zł – przedsprzedaż, 150 zł – w dniu koncertu.

Bilety na koncerty Arch Enemy i Orbit Culture znajdziecie na: https://b90.tickets.pl (tylko Gdańsk!) oraz https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie do Krakowa).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *