Orgia potępionych. Slash – nowy singiel i premiera nowej, bluesowej płyty!

Slash ogłosił premierę swojej nowej płyty „Orgy of the Damned”, która ukaże się już 17 maja. Płyta zawiera 12 bluesowych utworów w wersji Slasha, a w roli wokalistów pojawia się cała plejada gwiazd od Briana Johnsona, przez Iggy’ego Popa, Beth Harth po Demi Lovato. 

Slash, kultowy gitarzysta i autor tekstów, ogłosił premierę swojego długo oczekiwanego szóstego solowego albumu “Orgy of the Damned”. Krążek ukaże się 17 maja nakładem Gibson Records i można go zamówić w przedsprzedaży TUTAJ.

Dzisiaj Slash wypuścił nowy utwór „Oh Well”, w którym na wokalu występuje wyjęta spod prawa gwiazda country Chris Stapleton. Slash zaskakuje tutaj transcendentnym, elektryzującym, przesiąkniętym bluesowo-folkowym podejściem do perełki Fleetwood Mac, napisanej przez pierwotnego założyciela Petera Greena.

„A więc to jest oryginalny Fleetwood Mac, założony przez Petera Greena, jednego z najwybitniejszych piosenkarzy, autorów tekstów i gitarzystów. Jest mniej kojarzony przez publiczność, ale nam, gitarzystom, bardzo dobrze znany jest z brytyjskiego bluesa z lat 60., z Erikiem Claptonem, Jeffem Beckiem i Nickiem Taylorem. W pewnym sensie miał on nieszczęśliwą przygodę z narkotykami i zniknął na początku swojej kariery, ale miał kilka świetnych, cholernych piosenek, a „Oh Well” jest jedną z moich ulubionych. Pamiętam, że słyszałem ten numer w radiu, kiedy miałem prawdopodobnie 13 lat, często puszczali zarówno starszą wersję Fleetwood Mac, jak i nową wersję zespołu ze Stevie Nicks  i Lindsey Buckingham. Zawsze uwielbiałem ten  utwór i jest tam świetny gitarowy riff. Wykonywałem ten numer z Blues Ball w latach 90. i grałem to na żywo tu i tam. Od początku wiedziałem, że chcę nagrać ten numer  na ten album. Była to także jedna z piosenek, do której próbowałem znaleźć odpowiedniego wokalistę. Jednym z pomysłów, jaki miałem, był Chris Stapleton, który jest dziś jednym z najwybitniejszych piosenkarzy i autorów tekstów. Ma też szorstki i charakterystyczny głos, więc zadzwoniłem do niego i wykonał niesamowitą robotę. To znaczy, jego głos jest świetny.” – opowiada Slash.

„Orgy of the Damned” – szczegóły albumu

Żywy hołd złożony bluesowi, “Orgy of the Damned” to zbiór 12 dynamicznych utworów, które wstrząsają i ożywiają klasykę bluesa poprzez organiczne  podejście. Celebrując zarówno dobrze znane, jak i w dużej mierze nieodkryte utwory, Slash oferuje nostalgiczny ukłon w stronę przeszłości, jednocześnie ożywiając te kompozycje swoją niepowtarzalną grą na gitarze i duchem współpracy. Przy tworzeniu “Orgy of the Damned” uznany gitarzysta ponownie nawiązał współpracę ze znanym producentem Mikem Clinkem i zaprosił do współpracy różnorodnych wokalistów, do których zaliczają się: Gary Clark Jr, Billy F. Gibbons, Chris Stapleton, Dorothy, Iggy Pop, Paul Rodgers, Demi Lovato, Brian Johnson, Tash Neal, Chris Robinson i Beth Hart. Aby uzupełnić swój zespół w studiu i w trasie, Slash ponownie połączył siły z dwoma kolegami z zespołu Blues Ball z lat 90., basistą Johnnym Griparicem i klawiszowcem Teddym Andreadisem, a także zaprosił perkusistę Michaela Jerome’a i piosenkarkę/gitarzystę Tash Neal.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *