ORLEN Deutschland spółka polskiego koncernu PKN ORLEN oficjalnym partnerem Wacken Open Air 2023.

Firma ORLEN będzie na największym na świecie festiwalu heavy metalowym z brandingiem na terenie festiwalu.

Nie tak dawno poseł PiS i radny Sejmiku Pomorskiego z PiS atakowali publicznie polski Mystic Festival, Solidarność domagała się zmian w programie imprezy, grupa Fundacji Instytutu Ks. Piotra Skargi wystawiła kilka osób na terenie Stoczni Gdańskiej z hasłem „NIE dla bluźnierczego terroru Mystic Festival!” wylewając w mediach społecznościowych litry hejtu na organizatorów i uczestników festiwalu, a tymczasem…

…Orlen został oficjalnym partnerem niemieckiego festiwalu Wacken!

Cała akcja protestacyjna zapewniła polskiemu festiwalowi darmową reklamę i nagłośnienie imprezy kanałami pozamuzycznymi. Oburzenie polityczno – katolickich środowisk przetaczało się szeroko po mediach, podbijając zainteresowanie festiwalem.

Atak świątobliwych strażników moralności celował głownie w kilka składów. Oberwało się tradycyjnie i przewidywalnie ekipie Adama Darskiego, Ghost został ewidentnie obrażony sformułowaniem  „wykonuje popowe hymny”, nie podobały się okładki płyt Danziga, Watain ponoć serwuje „jakieś” rytuały sceniczne, w przypadku Grave znawcy bluźnierstw przy pomocy słownika języka angielskiego zidentyfikowali tematykę cmentarną, a koncert Carpathian Forest pobożni wojownicy reklamowali dewiacjami seksualnymi. Nieco po macoszemu, bez analiz i uzasadnienia potraktowano Lucifera, Hell:on, Dom zły, Hostię – nieładnie.

Z tego bluźnierczego zestawu na scenach Wacken Open Air 2023 pojawi się Carpathian Forest ten od dewiacji, a także całe mnóstwo składów mających w dużym poważaniu wrażliwe „uczucia religijne” i coż?

Wacken Open Air to najważniejsza atrakcja letnich festiwali dla fanów heavy metalu, a jednocześnie kultowe miejsce pielgrzymek. Chcemy wykorzystać tę scenę do zaprezentowania naszych marek w emocjonalnie silnym środowisku i dalszego zwiększenia świadomości. Ponadto nasza centrala w pobliskim Elmshorn zapewnia regionalne połączenie z Wacken

– mówi Dariusz Pawlik, dyrektor operacyjny ORLEN Deutschland.

ORLEN Deutschland po raz drugi od 2019 roku jest partnerem Wacken Open Air.

Orlen jest zintegrowanym koncernem multienergetycznym, prowadzącym działalność w Europie Środkowej i Kanadzie. Dostarczają energię i paliwa ponad 100 milionom Europejczyków w blisko 100 krajach na 6 kontynentach.

Nadmieńmy, że Orlen Deutschland to spółka, która należy do polskiego koncernu naftowo-petrochemicznego PKN Orlen. Ciekawe jakie zdanie na temat akcji marketingowej ma prezes państwowej spółki PKN Orlen? W jakim świetle stawia to Orlen, który już rozpoczął kampanię wyborczą dla PiS z udziałem premiera?

Kiedy w dniach 2-5 sierpnia społeczność heavymetalowa zagości w spokojnej skądinąd wiosce Wacken, również ORLEN Deutschland będzie gotowy do działania. Oprócz różnorodnej obecności na terenie festiwalu, takiej jak banery na ogrodzeniach i branding FOH „Louder Stage”, klienci na stacjach benzynowych również skorzystają na partnerstwie. Zostanie to skapitalizowane w kanałach społecznościowych, a także na stronach internetowych ORLEN Deutschland i operatora festiwalu.

Każdy, kto kupi oficjalne piwo Wacken Krombacher lub cydr Bembel-With-Care Wacken (4 sztuki) w czasie festiwalu na jednej ze stacji benzynowych, otrzyma darmowy magnes Wacken. Uczestniczyć w nich będzie również stacja benzynowa Star przy Hauptstraße 52 w Wacken, która jest integralną częścią festiwalu w Wacken, ma kultowy charakter i jest popularnym miejscem spotkań i zaopatrzenia wielu festiwalowych gości.

Zródło: https://www.orlen-deutschland.de/

Po raz pierwszy w swojej 32-letniej historii festiwal Wacken Open Air potrwa cztery dni. Spodziewanych jest ponad 85 000 widzów z ponad 80 krajów. Wśród potwierdzonych tegorocznych topowych artystów znajdują się Iron Maiden i Megadeth.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *