Ostatni zarejestrowany koncert Children Of Bodom zostanie wydany 15 grudnia jako album.

Historia Children of Bodom dobiegła końca 15 grudnia 2019 roku, kiedy zespół zagrał swój ostatni koncert w Black Box w Helsinki Ice Hall w Finlandii. Dokładnie cztery lata później, 15 grudnia 2023 roku, ukaże się album koncertowy, o tytule „A Chapter Called Children of Bodom – The Final Show in Helsinki Ice Hall 2019”.

W 2019 roku Children of Bodom zagrali w Helsinkach swój ostatni koncert zatytułowany A Chapter Called Children of Bodom, zanim zespół się rozwiązał. W 2020 roku Laiho i Freyberg kontynuowali działalność jako Bodom After Midnight, ale niestety Laiho, który był jednym z członków założycieli Children of Bodom, a także jedynym autorem tekstów, zmarł 29 grudnia 2020 roku.

Rodzina zmarłego frontmana Children Of Bodom, Alexiego Laiho, udzieliła błogosławieństwa wydaniu albumu. W momencie rozpadu zespołu w 2019 roku skład zespołu obejmował Alexi Laiho (gitara prowadząca, wokal prowadzący), Jaska Raatikainen (perkusja), Henkka Seppälä (bas), Janne Wirman (klawisze) i Daniel Freyberg (gitara rytmiczna).

Freyberg stwierdza:

Wspaniale jest mieć ten finałowy występ przekształcony w album na żywo. Dla tych, którzy wzięli w nim udział, będzie to podróż w czasie do tamtego momentu. A dla tych, którzy tego nie zrobili, jest to okazja, aby doświadczyć, jak zamknął się rozdział zatytułowany Children Of Bodom.

Seppälä dodał:

Nie trzeba dodawać, że ta noc była wyjątkowa. Kiedy zaczął się „In Your Face”, uderzyła mnie rzeczywistość i musiałem odwrócić się od publiczności, bo naprawdę zacząłem płakać. Ale piękno polega na tym, że wspomnienia i muzyka Alexi będą żyć wiecznie!

Wirman o albumie:

Poczułem się surrealistycznie, będąc na scenie w Helsinki Ice Hall, ponieważ wiedziałem, że prawdopodobnie już nigdy więcej nie zagram z chłopakami ani nie będę już występował dla niesamowitych fanów. Było to smutne, ale jednocześnie przynosiło pewną ulgę. To wspaniale, że ostatni występ i towarzyszący mu emocjonalny rollercoaster mogą teraz cieszyć się wszyscy, którzy nie mogli być na nim.

Raatikainen zabrał również głos:

Kiedy wszedłem na scenę, poczułem spokój, prawdopodobnie dlatego, że nie czułem już potrzeby udowadniania czegokolwiek, poza cieszeniem się muzyką i obecnością wszystkich fanów. Byłem bardzo wdzięczny, że mogłem być częścią tego wszystkiego, wiedząc, że nasza muzyka nie zniknie, nawet jeśli nigdy więcej nie zagramy razem.

„A Chapter Called Children of Bodom (pokaz finałowy w Helsinkach Ice Hall 2019)” będzie dostępny w następujących formatach:

 • Box CD
 • Standardowy podwójny album winylowy o gramaturze 140 gramów
 • Edycja limitowana 140 g podwójny album w kolorze czerwonego marmuru
 • Edycja limitowana 140 g podwójny album w kolorze czerwono-czarnym

Lista utworów „A Chapter Called… Children Of Bodom (koncert finałowy w Helsinki Ice Hall 2019)”:

 1. Under The Grass And Clover
 2. Platitudes And Barren Words
 3. In Your Face
 4. Shovel Knockout
 5. Bodom Beach Terror
 6. Everytime I Die
 7. Halo Of Blood
 8. Are You Dead Yet?
 9. Blooddrunk
 10. I Worship Chaos
 11. Angels Don’t Kill
 12. Follow The Reaper
 13. Deadnight Warrior
 14. Needled 24/7
 15. Hate Me
 16. Hate Crew Deathroll
 17. Lake Bodom
 18. Downfall

4 stycznia 2021 pojawiła się wiadomość, która wstrząsnęła światem metalu. W wieku 41 lat zmarł Alexi Laiho, gitarzysta, wokalista i założyciel Children of Bodom. Artysta odszedł w Helsinkach i przez ostatnie lata miał problemy zdrowotne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *