PAIN – premiera nowej płyty „I’m” i ogłoszenie europejskiej trasy!

Światło dzienne ujrzała właśnie najnowsza produkcja studyjna Petera Tagtrena „I’m” równolegle z premirą singla „Don’t Wake The Dead” Zespół ogłosił również daty koncertów trasy Halos Over Europe 2025 w ramach której wystąpi w Polsce 9 lutego 2025.

Na trasie „Halos Over Europe 2025 ” do Pain dołączą The Halo Effect i Bloodred Hourglass, w Polsce wystąpią w Warszawie. Dziewiąty album Pain album „I Am”, ukazał się osiem lat po poprzedniku dokładnie 17 maja nakładem Nuclear Blast Records.

Wcześniej opublikowano singiel „Push The Pusher”. Utwór ten demonstrujący typową dla Pain płynną zdolność do łączenia electro i pulsującego rocka. Utwór ten jest prezentowany w oszałamiającym klipie nakręconym przez ekipę wideo, narzędzia Midjourney i sztuczną inteligencję. Wszystkie obrazy w filmie zostały wygenerowane przez Ai i animowane przez dwóch artystów, Dmitrija Alekseeva i Sergeya Kozlova, którzy stworzyli ten wyjątkowy film w 2,5 miesiąca. Twórcy pracowali według unikalnej metody i opracowali to arcydzieło na potrzeby „Push The Pusher”. Pain powraca i okazuje się bardziej innowacyjny, zabawny i odważny niż kiedykolwiek wcześniej. Nowy album I Am ukaże się 17 maja nakładem Nuclear Blast Records.

Pierwszym singlem promującym album był „Go With The Flow”, w którym występuje aktor Peter Stormare (nagrodzony Złotą Palmą „Dancer in the Dark”, „Fargo”, „Prison Break”, „The Big Lebowski”).

Synthowy, ciężki, gotycki blask z fantastycznym beatem i wyjątkowo fantastycznym wokalem, który wciąga od pierwszej zwrotki. Utwór rozpoczyna się refrenem w klasycznym stylu Pain, a zespół odpuszcza i daje z siebie wszystko.

Listra utwórów albumu „I’m” PAIN

1 I Just Dropped By
(to say goodbye)
2 Don’t Wake The Dead
3 Go With The Flow
4 Not For Sale
5 Party In My Head
6 I Am
7 Push The Pusher
8 The New Norm
9 Revolution
10 My Angel
11 Fair Game

W 2021 kiedy świat ogarnęła pandemia – i wydawałoby się, że nikt się nie bawi Peter Tägtgren opublikował „Party in My Head”.

„Naprawdę nie wiem, co takiego jest w „Party in My Head”, że ludzie oszaleli na jej punkcie… Ale wiem na pewno, że piosenka ta odtwarzana było miliony razy. Liczby są naprawdę szalone! Oczywiście Painowi nie jest obce pisanie tanecznych i chwytliwych, choć metalicznych szajsów… To zawsze było w DNA tego projektu. Ale nie oszukujmy się: jeśli świat naprawdę potrzebuje „imprezowych hymnów” od takiego cynicznego staruszka jak ja, coś jest naprawdę nie tak” – śmieje się Peter.

Nasza ukochana planeta może być popieprzona, ale nadal nie wydaje się, aby w świecie Paina było wiele złego, ponieważ rok 2024 szybko tyka w kalendarzu. Po prostu nie może tak być, ponieważ niecierpliwie oczekiwany nowy album studyjny Paina „I Am” już wkrótce się ukaże – tak, po ośmiu latach cierpliwego oczekiwania.

Poprzednia płyta „Coming Home” ukazała się w 2016 roku – po niej oczywiście odbyła się trasa koncertowa. W 2019 roku wydałem album zatytułowany „F & M” z wokalistą Rammstein Tillem Lindemannem, projekt, który opuściłem w 2020 roku. W 2021 roku nadszedł czas, aby mój death metalowy zespół Hypocrisy zaczął działać z nowym albumem „Worship” – i oczywiście, że znowu pojechaliśmy w trasę. Jakby tego było mało, dodajmy, że w 2022 roku ukazała się płyta studyjna z Joe Lynnem Turnerem… Innymi słowy: ostatnie osiem lat minęło w mgnieniu oka” – wzdycha Peter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *