Paradise Lost premiera ponownie nagranej wersji albumu „Icon”.

Aby uczcić 30 rocznicę wydania czwartego albumu „Icon”, brytyjscy pionierzy gotyckiego metalu niedawno ponownie nagrali ten album w celu specjalnego nowego wydawnictwa.

Oryginalny „Icon” to czwarty album studyjny Paradise Lost, wydany w 1993 roku. charakteryzowało go odejście od death-doomowego brzmienia ich wczesnej twórczości i był ostatnim albumem, na którym na perkusji grał Matthew Archer. W lutym 2018 Icon został wprowadzony do Decibel Magazine Hall of Fame, stając się drugim albumem Paradise Lost, który znalazł się w Decibel Hall of Fame (obok Gothic), a magazyn określił go jako wpływowy dla rozwoju podgatunku gotyckiego metalu.

Icon 30, pełne ponowne nagranie Icon, zostało wydane 1 grudnia 2023 roku na podwójnym winylu z zupełnie nową grafiką, wyprodukowaną przez Jaime Gomeza Arellano. Wokal i perkusja zostały nagrane w Arda Recorders w Porto w Portugalii, natomiast gitary i bas zostały nagrane w Black Planet Studios, którego właścicielem jest gitarzysta Gregor Mackintosh.

Czytaj także: Paradise Lost zagrali w Katowicach. Gościem specjalnym był zespół Hangman’s Chair [ZDJĘCIA]

Wokalista Nick Holmes wyjaśnił: „Nasza konkretna umowa płytowa mniej więcej w czasie, gdy podpisywaliśmy kontrakt na album Icon, oznaczała, że tak naprawdę nigdy nie będziemy posiadać praw do naszej muzyki ani grafiki, więc w przyszłości konieczne było samodzielne ponowne wydanie albumu z okazji 30. rocznicy nagrać ponownie i całkowicie od nowa zrobić okładkę albumu.”

Zespół wyruszy w trasę koncertową po Wielkiej Brytanii w ramach promocji albumu, a gośćmi specjalnymi będzie My Dying Bride.

Wszystkie utwory napisane przez Nicka Holmesa i Gregora Mackintosha.

Czytaj także: Paradise Lost kończy na pracę nad albumem „Icon” uświetniającycm 30-lecie wydawnictwa

Skład muzyków biorących udział w nagraniach:

Nick Holmes – wokal
Gregor Mackintosh – gitary
Aaron Aedy – gitary
Stephen Edmondson – bas
Matthew Archer – perkusja
Guido Zima Montanarini – perkusja (Ikon 30)
Muzycy gościnni
Denise Bernard – wokal żeński
Andrew Holdsworth – instrumenty klawiszowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *