Pearl Jam spełniło marzenie umierającego fana

Podczas jednego z ostatnich koncertów Pearl Jam spełnił marzenie swojego fana.

Pearl Jam w 2020 roku świętował swoje 30-lecie istnienia, wydał pierwszy od 7 lat album „Gigaton”, a także zaplanował ogromną trasę koncertową. Niestety pandemia pokrzyżowała plany zespołu, a także fanów, wśród których znalazł się Roland Mandel.

Roland Mandel od lat jest fanem Pearl Jam. W 2019 roku jeszcze przed wybuchem pandemii, kupił bilet na koncert grupy w Niemczech. Rok temu zdiagnozowano u niego ALS (stwardnienie zanikowe boczne) i obecnie porusza się na wózku inwalidzkim. Według lekarzy mężczyzna pożyje jeszcze tylko kilka miesięcy.

Jednym z jego ostatnich marzeń było zobaczyć swój ulubiony zespół raz jeszcze. Jednak w obiekcie na 22 000 miejsc siedzących przypadało jedynie 12 miejsc dla wózków. Niestety wszystkie były zarezerwowane. Historię nagłośniono w social mediach z użyciem hasztagu #RMVforRoland. Fani zarządzali również, by zespół zagrał ulubioną piosenkę chorego, „Rearviewmirror”.

Ku zaskoczeniu wszystkich Mandel jednak nie tylko mógł uczestniczyć w wydarzenia, ale również został zaproszony na scenę, gdzie spotkał się ze swoimi idolami i otrzymał głośne owacje od publiczności.

Pearl Jam w Polsce: Data, miejsce, bilety

14 lipca 2022
Tauron Arena Kraków

Bilety w cenie od 335 PLN w sprzedaży na Ticketmaster

Wcześniej zakupione bilety zachowają ważność na wszystkie przełożone koncerty. Fani, którzy nie mogą uczestniczyć w koncertach w nowych terminach, powinni skontaktować się z punktem zakupu biletu w celu uzyskania informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *