Pearl Jam w Polsce [DATA, MIEJSCE, BILETY]

23 lipca 2021 do krakowskiej Tauron Areny zawita formacja Pearl Jam.

Pearl Jam wyruszy w przełożoną europejską trasę koncertową, która odbędzie się w czerwcu i lipcu 2022 roku. 

W tym roku Pearl Jam obchodzi 30 lecie działalności. Po jedenastu albumach studyjnych, setkach wyjątkowych występów na żywo i oficjalnych bootlegach koncertowych zespół ciągle cieszy się uznaniem krytyków i sukcesem komercyjnym – sprzedał ponad 85 milionów albumów na świecie i w 2017 roku został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. Dyskografię grupy zamyka album „Gigaton” który ukazał się w 27 marca 2020 roku.

Pearl Jam to, obok Nirvany, Soundgarden oraz Alice In Chains, przedstawiciele grunge’u, jednej z odmian muzyki rockowej. Ich debiutancki album „Ten” wspiął się w 1992 roku na szczyty list przebojów. Hity takie jak „Jeremy”, „Evenflow” czy „Alive” śpiewane były przez nastolatków na całym świecie.W pierwszej połowie lat 80. poznali się gitarzyści Stone Gossard i Mike McCready oraz basista Jeff Ament. Ament i Gossard w 1984 roku założyli zespół Green River, później uznany za jednego z pionierów grunge’u. Trzy lata później, razem z wokalistą Andrew Woodem (Malfunkshun) powołali Mother Love Bone, co oznaczało koniec Green River. Karierę grupy przerwała tragiczna śmierć Wooda, który 19 marca 1990 roku przedawkował narkotyki.

Przyjaciele Wooda z Seattle (muzycy Mother Love Bone i Soundgarden) w jego hołdzie nagrali płytę „Temple Of The Dog” pod takim właśnie szyldem. Równocześnie Gossard, McCready i Ament pracowali nad nowym zespołem. Taśma demo przez perkusistę Jacka Ironsa (późniejszego członka Pearl Jam) trafiła do wokalisty Eddiego Veddera z San Diego. Pierwszym perkusistą nowej grupy został Dave Krusen.

Nazwy supportów zostaną ogłoszone bliżej terminów koncertów.

Pearl Jam w Polsce: Data, miejsce, bilety

23 lipca 2021
Tauron Arena Kraków

Bilety w cenie od 335 PLN w sprzedaży na Ticketmaster

Wcześniej zakupione bilety zachowają ważność na wszystkie przełożone koncerty. Fani, którzy nie mogą uczestniczyć w koncertach w nowych terminach, powinni skontaktować się z punktem zakupu biletu w celu uzyskania informacji.

Zobacz również: Alanis Morissete w Polsce [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *