Pearl Jam zaprosiła na krakowski koncert lokalne aktywistki jako gości honorowych

Amerykański zespół znany jest nie tylko ze swoich piosenek, ale także ze swojego zaangażowania i koncertów charytatywnych. Przez blisko trzy dekady muzycy wielokrotnie publicznie wspierali ważne inicjatywy społeczne, grali koncerty charytatywne, z których miliony dolarów przeznaczali na rzecz fundacji.

Podczas krakowskiego koncertu Pearl Jam w charakterze gości specjalnych pojawią się krakowskie aktywistki z inicjatyw Zupa dla Ukrainy, Fundacji „Kocham Dębniki” i Fundacji „Let’s Help Together”. Grupa wysłała po dwa zaproszenia do każdej z organizacji.

Podczas ostatniego koncertu w Krakowie grupa wyraziła poparcie dla działań Strajku Kobiet, prezentując transparent go zapowiadający, który otrzymał od jednej z uczestniczek koncertu. Również w trakcie wykonywania piosenki „Lightning Bolt” na ekranie wyświetlono wizualizację, przedstawiającą logo Strajku Kobiet. Zdjęcie z koncertu, przedstawiające wizualizację, opublikowano następnie na oficjalnym profilu twitterowym Pearl Jam.

Tym razem legendarni amerykańscy muzycy chcą podziękować za działania pomocowe na rzecz uchodźców.

Zostaliśmy dostrzeżeni i wyróżnieni przez management zespołu jako organizacje, które mają ogromne znaczenie w niesieniu pomocy Ukrainie. Zespół poprosił o rekomendacje krakowskich organizacji, które mógłby takim zaproszeniem wyróżnić. Spośród zgłoszonych Pearl Jam wybrał trzy: „Fundację Kocham Dębniki” za danie dachu nad głową uchodźcom, „Zupę dla Ukrainy” za karmienie ich, a Fundację „Let`s Help Together” za pomoc psychoterapeutyczną

– komentuje dla Dziennika Polskiego Olga Lany z Undach Kocham Dębiki.

Na koncert Pearl Jam dostało zaproszenie po dwie osoby z każdej z organizacji.

Pearl Jam w Polsce: Data, miejsce, bilety

14 lipca 2022
Tauron Arena Kraków

Bilety w cenie od 335 PLN w sprzedaży na Ticketmaster

Wcześniej zakupione bilety zachowają ważność na wszystkie przełożone koncerty. Fani, którzy nie mogą uczestniczyć w koncertach w nowych terminach, powinni skontaktować się z punktem zakupu biletu w celu uzyskania informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *