Pet Shop Boys na jedynym koncercie w Polsce [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Pet Shop Boys wystąpią 3 lipca 2024 w Warszawie na Torwarze w ramach „DREAMWORLD The Greatest Hits Live”. Będzie to jedyny w przyszłym roku występ w Polsce

„Dreamworld: The Greatest Hits Live” to pierwsza trasa Pet Shop Boys z największymi hitami,
określana jako najbardziej udana w historii zespołu. Koncerty w latach 2022 i 2023 okazały się
wielkim sukcesem. A w lipcu duet Pet Shop Boys odwiedzi nasz kraj.

Pet Shop Boys w Polsce. Data, miejsce, bilety

Pet Shop Boys wystąpi w Warszawie na Torwarze 3 lipca 2024 roku. Przedsprzedaż biletów wystartuje 22 listopada o godzinie 10:00 na stronie www.biletserwis.pl, a dzień później rozpocznie się sprzedaż ogólna.

Pet Shop Boys – informacje o zespole

Duet Pet Shop Boys od samego początku istnienia, tworzą Chris Lowe (instrumenty klawiszowe) i Neil Tennant (wokal, gitara, instrumenty klawiszowe). Pierwszym singlem zespołu był wydany w 1984 roku „West End Girls„, a debiutanckim albumem jest „Please” z 1986 roku. Do największych hitów zespołu zalicza się poza wspomnianym „West End Girls” jeszcze: „Opportunities„, „Suburbia„, „It’s a Sin„, „What Have I Done To Deserve This?” (nagrany wspólnie z Dusty Springfield), „Always On My Mind” (cover, który miał wiele wykonań, w tym Elvisa Presleya), „Heart„, „Domino Dancing„, „So Hard„, czy „Go West„. Duet wydał 14 albumów, które znalazły się w pierwszej 10-tce w Wielkiej Brytanii i osiągnęły wysokie notowania na listach przebojów na całym świecie. Dyskografię grupy uzupełniają remix-albumy z serii „Disco” oraz albumy kompilacyjne zarówno z hitami zespołu, jak i niepublikowanymi utworami ze stron B singli i trzy albumy koncertowe.

W ostatnich latach zespół Pet Shop Boys był gwiazdą wielu największych festiwali na świecie, w
tym Roskilde, Corona Capital Mexico City, Electric Picnic Ireland, Sonar Barcelona, Primavera
Barcelona, Way Out West Sweden, BBC Radio 2 Live in Hyde Park. W 2022 roku Pet Shop Boys wystąpili przed największą publicznością na festiwalu Glastonbury. Wcześniej wystąpili na tymże festiwalu w 2010 roku.

Podczas swoich występów na żywo Pet Shop Boys stworzyli oryginalny styl popowego teatru
muzycznego, współpracując z reżyserami, projektantami i artystami. Zaliczają się do nich: Derek
Jarman, David Alden i David Fielding, Zaha Hadid, Sam Taylor-Wood, Es Devlin i Tom Scutt.

Chris i Neil jako autorzy, producenci i twórcy remixów współpracowali z wieloma wykonawcami: Dusty Springfield, Lady Gaga, Liza Minnelli, Blur, Madonna, David Bowie, Yoko Ono, The Killers, Girls Aloud, Paul Weller i Noel Gallagher. Jednym z pierwszych numerów napisanych dla innego artysty była piosenka „I’m Not Scared” wykonywana przez Patsi Kensit i Eight Wonders (1987). Utwór ten w wykonaniu Pet Shop Boys trafił rok później na krążek „Introspective„.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *