Peter Gabriel opublikował kolejny singiel. Jak brzmi tytułowy utwór z płyty „i/o” [AUDIO]

i/o to czwarty utwór zapowiadający album o tej samej nazwie. Peter Gabriel opublikował go właśnie w sieci.

Peter Gabriel szykuje się do wydania „i/o”, który jest jego pierwszą płytą po ponad dwóch dekadach przerwy. Czwartkowa pełnia Księżyca pokrywa się z premierą kolejnej piosenki Petera Gabriela. Najnowsza propozycja z nadchodzącego albumu to tytułowy utwór „i/o”.

Peter Gabriel z tytułową piosenką z nowego albumu „i/o”

Album „i/o” autorstwa Petera Gabriela został napisany i wyprodukowany przez niego osobiście, a nagrany został w dwóch studio nagraniowych: Real World Studios w Wiltshire oraz The Beehive w Londynie. W utworze można usłyszeć także chór gospel Soweto, którego partie nagrano w High Seas Studios w Republice Południowej Afryki.

Utwór „i/o”, czyli „input/output”, który został wybrany na piosenkę miesiąca, był napisany i wyprodukowany przez samego Petera Gabriela. Inspiracją do powstania tego utworu były słowa widoczne na odwrocie wielu elektronicznych urządzeń, które skłoniły artystę do refleksji na temat tego, co wchodzi i wychodzi z nas samych, zarówno w sferze fizycznej, jak i emocjonalnej. Gabriel chciał w ten sposób porozmawiać o wzajemnych powiązaniach między wszystkimi elementami otaczającego nas świata.

Peter Gabriel: „Zdołałem nauczyć się kilku rzeczy”

„i/o” to utwór zdominowany przez fortepian, który zaczyna się skromnym aranżem instrumentalnym. Przez cztery minuty utwór stopniowo nabiera intensywności, gdy dodawane są partie perkusji, basu, a nawet chóru wokalnego Soweto Gospel Choir. „Coś wychodzi, coś wchodzi/ Jestem tylko częścią wszystkiego”, śpiewa Gabriel, refleksyjnie zastanawiając się nad płaskim kołem czasu.

Prawdopodobnie nie nabywam z wiekiem mądrości, jednak zdołałem nauczyć się kilku rzeczy i sensownym jest, że nie jesteśmy samotnymi wyspami. Lubimy tak myśleć, ale jest zupełnie odwrotnie. Nieuniknione, że możemy w ten sposób czegoś się nauczyć – postrzegając samych siebie jako połączone jednostki. Wciąż z własnymi problemami, jesteśmy częścią całości. Tytuł tego projektu istniał już od dawna. Zawsze wiedziałem, że napiszę piosenkę 'i/o'”

– twierdzi artysta.

„i/o” to utwór zdominowany przez fortepian, który zaczyna się skromnym aranżem instrumentalnym. Przez cztery minuty utwór stopniowo nabiera intensywności, gdy dodawane są partie perkusji, basu, a nawet chóru wokalnego Soweto Gospel Choir.

Coś wychodzi, coś wchodzi/ Jestem tylko częścią wszystkiego

– śpiewa Gabriel, refleksyjnie zastanawiając się nad płaskim kołem czasu.

Peter Gabriel w Polsce. Data, miejsce, bilety:

18 maja 2023 roku koncertem w krakowskiej Tauron Arenie rozpocznie się trasa koncertowa Petera Gabriela po Europie. Bilety na krakowski koncert dostępne na stronach livenation.pl oraz Ticketmaster.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *