Peter Gabriel prezentuje kolejny utwór z najnowszego albumu

Peter Gabriel właśnie opublikował trzeci singiel zapowiadający swój najnowszy album „i/o”. Wypuszczony w marcową pełnię utwór nosi tytuł „Playing For Time”

Minął miesiąc od singla „The Court” i już mamy kolejny. „Playing For Time” – taki tytuł nosi trzeci już singiel promujący najnowszy album Petera Gabriela.

„Playing for Time” to przejmująca ballada, w której artysta jak to ujął w oświadczeniu – rozmyśla nad przemijaniem, czasem, śmiertelnością i wspomnieniami oraz ideą, że każdy z nas ma planetę pełną wspomnień, które utknąć w mózgu. W utworze tym na pianinie zagrał Tom Cawley, zaś aranżacją orkiestrową zajął się Ed Shearmur. Partie orkiestrowe zostały nagrane z udziałem kilku muzyków występujących w Gabriel’s New Blood Orchestra.

Peter Gabriel podzielił się paroma szczegółami na temat „Playing For Time”. Długo pracował nad tą piosenką i grał ją na żywo bez tekstu. Artysta powiedział, że „to była ważna dla niego piosenka”, po czym dodał:

To bardziej osobista piosenka o tym, jak gromadzisz wspomnienia i czy jesteśmy więźniami czasu, czy też jest to coś, co może nas uwolnić. Myślę, że dobrze jest dążyć do bardziej odważnych lub interesujących doświadczeń, ponieważ wtedy będziesz miał bogatsze wspomnienia, którymi się nakarmisz, gdy osiągniesz mój wiek. Każde znaczące doświadczenie, przez które przechodzisz, także cię czegoś uczy.

Nie jest jeszcze znana data premiery najnowszego albumu Petera Gabriela. Album „i/o” będzie najnowszym albumem artysty zawierającym całkowicie premierowy materiał od czasu albumu „Up” wydanego w 2002 roku.

Peter Gabriel w Polsce. Data, miejsce, bilety:

18 maja 2023 roku koncertem w krakowskiej Tauron Arenie rozpocznie się trasa koncertowa Petera Gabriela po Europie. Bilety na krakowski koncert dostępne na stronach livenation.pl oraz Ticketmaster.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *