Peter Gabriel w maju wyrusza w trasę koncertową. Odwiedzi także nasz kraj [DATA,MIEJSCE,BILETY]

Peter Gabriel, niegdyś wokalista Genesis (do połowy maja 1975) właśnie ogłosił plany swojej trasy koncertowej po Europie. Odwiedzi także Polskę

Peter Gabriel dzisiaj ogłosił plany swojej trasy koncertowej, która odbędzie się wiosną przyszłego roku w Wielkiej Brytanii i Europie. Będą to pierwsze solowe występy Artysty poza Ameryką Północną od czasu trasy Back to Front Tour  z 2014 roku, celebrującej definiujący epokę album So. Wyprodukowane przez Live Nation 22 koncerty w Europie rozpoczną się w Krakowie 18 maja 2023 r., z kolejnymi koncertami we Włoszech, Francji, Niemczech, Danii, Szwecji, Norwegii, Holandii, Belgii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii, by zakończyć europejską trasę w Dublinie 25 czerwca 2023 r. Następnie trasa będzie kontynuowana w Ameryce Północnej późnym latem/jesienią, więc śledźcie daty i informacje o biletach.

Podczas i/o – The Tour Gabriel zagra nowy materiał ze swojego nadchodzącego albumu i/o, a także sięgnie po swój wyjątkowy katalog muzyczny zawierający hity i ulubione kawałki fanów. Na koncertach dołączą do Gabriela stali członkowie zespołu Tony Levin, David Rhodes i Manu Katché.

Peter Gabriel powiedział o trasie: „Minęło trochę czasu i jestem podekscytowany liczbą nowych piosenek, które mnie otaczają i tym, że mogę zabrać je w trasę. Nie mogę się doczekać, żeby Was tam zobaczyć”

BILETY: Bilety w sprzedaży od poniedziałku 14 listopada 2022 na www.livenation.pl Fani będą mieli dostęp do specjalnej przedsprzedaży za pośrednictwem listy mailingowej Peter’s Fan Club, która rozpocznie się we wtorek 8 listopada.

i/o – The Tour – Europe 2023

Thursday 18 May                Krakow, Poland                  TAURON Arena Kraków
Saturday 20 May                Verona, Italy                       Verona Arena
Sunday 21 May                  Milan, Italy                          Mediolanum Arena
Tuesday 23 May                 Paris, France                       AccorHotels Arena
Wednesday 24 May            Lille, France                         Stade Pierre-Mauroy
Friday 26 May                    Berlin, Germany                  Waldbuhne
Sunday 28 May                  Munich, Germany               Koenigsplatz
Tuesday 30 May                 Copenhagen, Denmark         Royal Arena
Wednesday 31 May            Stockholm, Sweden            Avicii Arena
Friday 2 June                    Bergen, Norway                  Koengen
Monday 5 June                  Amsterdam, Netherlands      Ziggo Dome
Tuesday 6 June                  Antwerp, Belgium               Sportpaleis
Thursday 8 June               Zurich, Switzerland             Hallenstadion
Saturday 10 June               Cologne, Germany              Lanxess Arena
Monday 12 June                 Hamburg, Germany            Barclays Arena
Tuesday 13 June                Frankfurt, Germany            Festhalle
Thursday 15 June               Bordeaux, France                Arkea Arena
Saturday 17 June               Birmingham, UK                  Utilita Arena
Monday 19 June                 London, UK                         The O2
Thursday 22 June              Glasgow, UK                        OVO Hydro
Friday 23 June                  Manchester, UK                  AO Arena
Sunday 25 June                Dublin, Ireland                    3Arena

Aby uzyskać pełne informacje o trasie i biletach, pakietach VIP i nie tylko, odwiedź: www.livenation.pl,  www.petergabriel.com

Peter Gabriel

Peter Gabriel po raz pierwszy zyskał międzynarodową sławę dzięki sukcesowi zespołu Genesis, którego był współzałożycielem jeszcze w szkole (okolice 1966 – 1967 roku). Odkąd opuścił Genesis w maju 1975 roku po koncertach we Francji, jego kariera nagraniowa obejmowała jedenaście albumów studyjnych, ścieżki dźwiękowe do filmów „Birdy” Alana Parkera, „Ostatnie kuszenie Chrystusa” Martina Scorsese i „Rabbit Proof Fence” Philipa Noyce’a, a także liczne albumy koncertowe. Wśród towarzyszących artyście muzyków znalazły się takie sławy, jak Robert Fripp (gitara, początkowy okres), Tony Levin (bass, chapman stick), Jerry Marotta (perkusja). Współpracował także ze znanymi wokalistkami (Kate Bush, Laurie Anderson). Jego szeroka kariera muzyczna obejmowała liczne nagrody Grammy, światowej sławy Real World Studios, założenie wytwórni Real World Records, a w 1980 roku stworzenie WOMAD – festiwalu, który zapoczątkował karierę wielu artystów z całego świata i właśnie obchodził swoje 40-lecie. Peter Gabriel po odejściu z Genesis wystąpił z dawnym zespołem tylko raz – 2 października 1982 roku w Milton Keynes Bowl. Podczas ulewnej aury można było usłyszeć klasyki Genesis, choć nieco kaleczone (zespół przez wiele lat niektórych z nich nie grał), to jednak przywołało to klimat dawnych lat. Zwłaszcza pierwsze utwory wykonane na tymże koncercie.

Peter Gabriel był współzałożycielem organizacji praw człowieka WITNESS (Witness.org) w 1992 roku, organizacji, która jest pionierem wykorzystywania kamer i technologii w kampaniach na rzecz praw człowieka, a w 2007 roku wraz z Sir Richardem Bransonem założył The Elders (theelders.org), który został uruchomiony przez Nelsona Mandelę. W 2006 roku Peter Gabriel został uhonorowany prestiżowym tytułem Człowieka Pokoju przez Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, a w 2008 roku znalazł się również na liście Time 100. Dwukrotnie został wprowadzony do Rock & Roll Hall of Fame. Pozostaje zaangażowany w wiele różnych przedsięwzięć opartych na technologii w różnych branżach kreatywnych.

Peter wielokrotnie odwiedzał Polskę. Jednym z jego ostatnich koncertów w Polsce był występ w ramach Life Festival w Oświęcimiu w maju 2012 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *