Pionierzy grunge’u z Seattle, Mudhoney, wystąpią na jedynym koncercie w Polsce!

Świętująca w tym roku 35 – lecie istnienia formacja z Seattle promuje swój najnowszy album „Plastic Eternity”. Amerykanie zagrają 20 września w warszawskim Klub Proxima.

Nirvana, Pearl Jam i Soundgarden sprzedały więcej płyt, ubrały całą generację we flanelowe koszule, ale całego grunge’owego zjawiska nie byłoby, gdyby nie Mudhoney. Zespół był pierwszym sukcesem w katalogu kultowej wytwórni Sub Pop i położył podwaliny pod cały ruch, który uczynił miasto Seattle w stanie Waszyngton światową stolicą muzyki rockowej w latach 90.

Czytaj również: Mudhoney – premiera nowego albumu i video do „Little Dogs”

Mieszankę klejącego się od potu i piwa heavy metalu z punkowym nastawieniem i garażowym rockiem jako pierwsi zaserwowali na swoim debiutanckim albumie “Superfuzz Bigmuff” z 1988 i rok później na “Mudhoney”. Choć nigdy nie podbili list przebojów w takim stopniu jak ich koledzy z podwórka, to dyskografia zespołu obfituje w świetne wydawnictwa, takie jak np. “My Brother the Cow” (1995) oraz “Tomorrow Hit Today” z 1998 roku.

W zeszłym roku Mudhoney obchodzili 35. rocznicę swojej działalności i podzielili się ze światem bardzo dobrze przyjętym krążkiem “Plastic Eternity”. W ramach jego promocji legendarna grupa wystąpi na jedynym koncercie w naszym kraju, który odbędzie się 20 września w warszawskiej Proximie!

„Plastic Eternity” to jedenasty album studyjny amerykańskiego zespołu grunge Mudhoney, wydany 7 kwietnia 2023 roku i ósmy wydany przez Sub Pop. Wydawnictwo utrzymane w klimacie grunge i psychodelicznego rocka zbiera pozytywne recenzje od krytyków, natomiast fanów rockowych dźwięków z Seattle ujął teledysk do singla „Little Dogs”, bo jak się nie uśmiechnąć na frazę „In these times of trouble I love a little dog”.

Skład formacji pozostaje wyjątkowo trwały juz od 1988 roku: Mark Arm, Dan Peters, i Steve Turner to jednocześnie założycie Mudhoney – w 2001 dołączył do nich basista Guy Maddison. Mudhoney niezmiennie tworzy w klimatach alternatywnego rocka, grunge, garage punka i punk rocka.

MUDHONEY
20.09.2024
Warszawa, Proxima

BILETY: Przedsprzedaż biletów rozpocznie się w piątek, 1 marca o godzinie 10:00.
https://bit.ly/MUDHONEY_WWA

Punkty sprzedaży: www.winiarybookings.pl, Going, Biletomat.pl, Empik Bilety, Ebilet, Eventim, Ticketmaster

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *