Piosenka Depeche Mode „Never Let Me Down Again” pojawiła się w pierwszym odcinku serialu „The Last of Us”!

Depeche Mode jest niczym Kate Bush. Ich słynny „Never Let Me Down Again” znów na topie podobnie jak „Running Up That Hill” Kate Bush. Swe kolejne 5 minut sławy Depeche Mode zawdzięczają serialowi „The Last of Us”

Serial „The Last of Us” bije ostatnio rekordy popularności. Jest to jedna z największych premier w dziejach HBO. Pierwszy odcinek serialu nosi tytuł „Gdy zgubisz się w ciemności”. W zwieńczającej go scenie usłyszymy dobrze nam znany numer z lat 80, którego wybór nie był przypadkowy.

Pod koniec pierwszego odcinka serialu Ellie i Joel przebywają w mieszkaniu należącym do mężczyzny. Ellie odkrywa wówczas książkę „The Billboard Book of Number One Hits”, która posłużyła Joelowi i jego przyjaciołom do stworzenia specjalnego kodu przekazywanego przy pomocy radioodbiornika. Utwory z lat 60 oznaczają „nic”, z lat 70 „nowe zapasy”, zaś szyfr do lat 80. Ellie rozpracowała to podstępnie. W końcowej scenie odcinka, gdy Ellie, Joel i towarzysząca im Tess wyruszają w podróż, radio zaczyna grać „Never Let Me Down Again” Depeche Mode

Twórcy serialu zadbali o to, by każdy, nawet najmniejszy szczegół miał znaczenie. Dobór tego utworu Depeche Mode nie był przypadkowy. Kluczowa była interpretacja tekstu utworu. Dave Gahan śpiewa tu o „przejażdżce z najlepszym przyjacielem” (co akurat w końcowej scenie miało miejsce), lecz prawdziwym znaczeniem jest uzależnienie od narkotyków. 

Depeche Mode na dwóch koncertach w Polsce. Daty, miejsca, bilety:

Depeche Mode zagra w Polsce dwukrotnie: w Warszawie 2 sierpnia 2023 roku oraz w Krakowie 4 sierpnia 2023 roku.

Bilety można zakupić na stronie www.livenation.pl oraz Ticketmaster.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *