Placebo w coverze klasycznego utworu Tears For Fears. Jak brzmi nowa wersja „Shout”?

Zespół Placebo udostępnił utwór „Shout”, cover kultowego singla Tears For Fears. Piosenka ta pochodzi z albumu Tears For Fears „Songs From The Big Chair”.

„Shout” trafił na pierwsze miejsce na liście Billboard Hot 100 w 1985 roku i dołączył do bogatej listy coverów utworów z lat 80. w wykonaniu Placebo. Zespół zaprezentował już swoje wersje kompozycji takich artystów jak Sinead O’Connor („Jackie”), The Smiths („Bigmouth Strikes Again”), Pixies („Where Is My Mind?”) oraz Kate Bush („Running Up That Hill”).

Placebo w coverze klasycznego utworu Tears For Fears

W tej najnowszej interpretacji Placebo „Shout” staje się ponurym industrialnym marszem. Biorąc pod uwagę fakt, że oryginalny autor piosenki Roland Orzabal uważa „Shout” za polityczny protest, jest to również odpowiednia kontynuacja najnowszego albumu Placebo „Never Let Me Go”, swoistego komentarza na temat nasycenia technologią, rosnącej nietolerancji i kryzysu klimatycznego.

Placebo w Polsce


Ikona alternatywnego rocka wraca z długo oczekiwanym 8 albumem studyjnym i trasą koncertową. Na koncert zapraszamy 17 października 2022 roku do warszawskiego EXPO XXI. Jako support zaprezentuje się grupa Echo Machine. Bilety na koncert w Warszawie zostały wyprzedane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *