„Po co nam Wolność” 2023 – Koncert HUNTER w Toruniu [ZDJĘCIA]

W niedzielny wieczór 22 października w toruńskim klubie Lizard King odbył się siódmy koncert zespołu Hunter w ramach jesiennej trasy „Po Co Nam Wolność”.

Wraz z zapowiedziami trasy mistrz perkusji Dariusz „Daray” Brzozowski zapraszał na trasowe warsztaty perkusyjne  „indywidualne lekcje gry na bębnach, które będę organizował na trasie Hunter.”

Pierwsza istotna informacja dotycząca trasy to opublikowana dzień przed rozpoczęciem koncertów informacja o tym że gitarzysta Piotr „Pit” Kędzierzawski na koncertach się nie pojawi, sprawy rodzinne a konkretnie rodzicielstwo wykluczyło Picika z wycieczek muzycznych z zespołem, a w zastępstwie gitarę przejmie Dariusz „Yanuary” Styczeń z Thy Disease – gitarzysta ekipy z którą już kiedyś Hunter dzielił scenę.

Gościa trasy – łódzki zespół Hart – niestety zmogło choróbsko po koncercie w Świdnicy, o czym sympatyczna ekipa poinformowała w mediach społecznościowych przepraszając za nieobecność. Chłopakom pozostaje życzyć zdrowia i powrotu na scenę możliwie szybko w jak najlepszej formie.

Czytaj także: Hunter w Krakowie [ZDJĘCIA]

Tuż przed trasą jako atrakcję dla fanów zapowiedziano wydanie nakładem Mystic Production albumu „HellWood” w wyjątkowej, srebrnej, dwupłytowej wersji winylowej, po 14 latach od premiery.

Czytaj także: Hunter zapowiada winylową edycję „HellWood” – start preorderu!

Dwa poziomy klubu Lizard King w Toruniu zapełniały się całkiem sprawnie. Pięterko zostało zdominowane przez nieco bardziej statyczną (wypominania metryki nikt nie lubi) publikę, miejsce pod sceną do dyspozycji zostawiając tym, którzy na muzykę podawaną na żywo reagują wybitną nadpobudliwością. Jeszcze chwila i założony 1985 roku w Szczytnie Hunter będzie świętował cztery dziesięciolecia działalności – nie dziwi więc spory przekrój wiekowy publiczności i obecność sympatyków wszystkich etapów działalności zespołu.

Doskonała forma koncertowa, rewelacyjny kontakt z publicznością, dynamika sceniczna, świetne występy na żywo, repertuar nie tracący na aktualności, zróżnicowanie stylistyczne twórczości na przestrzeni lat, ogromna grupa zdeklarowanych fanów wyraża się niezmiennie w dużej frekwencji na koncertach i zaangażowaniu publiczności we wszelkie typowe zabawy koncertowe.

Dodajmy do tego przeurocze tańce, szatańską mimikę i skrzypienie rogacizny – czyli uwielbianego Jelonka, mocny wokal i charyzmę Draka, perfekcyjną perkusję Daraya, bas nieco schowanego w tyle sceny Simona oraz ekspresję Letkiego i mamy zachwyconą publiczność chętnie wchodzącą nie tylko w interakcje, a niemalże na scenę… Fakt, w toruńskim Lizardzie brak barierek pod sceną jeszcze bardziej niweluje dystans między muzykami i słuchaczami. Nieco mroku na scenę przywiało razem z Yanuarym i biorąc pod uwagę intensywnie krwawe światło zalewające deski sceny Lizard kinga w Toruniu – zapowiedzi przedkoncertowe: „poderżniemy, oprawimy…” zabrzmiały nieco bardziej wiarygodnie i złowieszczo.

Czytaj także: HUNTER jesienna trasa obejmuje 14 koncertów w całej Polsce!

To co charakterystyczne dla występów Huntera na żywo to świetna atmosfera, radosne ryki publiki w tych bardziej i mniej spodziewanych momentach, wspólne śpiewy, żywe młyneczki i tańce oraz przede wszystkim szerokie uśmiechy skierowane w stronę sceny, ale i pełna uwaga w nieco poważniejszych momentach.

Setlista przekrojowa, stare znane i lubiane numery podane obok Nowszych. Ostatnią produkcję studyjną z 2019 – ósmy album Huntera „Arachne” reprezentował „Figlarz Bugi”,  najobszerniej zaprezentowany został krążek „Królestwo” utworami  „Rzeźnia nr 6”,  „Dwie siekiery”,  „RnR”, „Trumian Show” i „ Samael”. Kompozycje „Arges”, „Dura lex sed lex”, „ŚmierciŚmiech” i „Labirynt Fauna” przypomniały „Hellwood” z 2009 roku. Było podrzynanie gardeł, miecze, siekiery i jelonkowe pląsy.

Półtorej godziny intensywnego grania minęło wyjątkowo szybko, rewelacyjny „T.E.L.I…” zakończył podstawową część seta, energetycznego i intensywnego dla żywo reagującej publiczności.

Były jeszcze przyjęte z entuzjazmem bisy: „Arges”, „Imperium Uboju” oraz utwór „NieWolnOść” ostatecznie zamykający koncert, a który zapewne brzmiał bardziej ponuro i złowróżbnie przed 15 października…

Chwilę po zejściu ze sceny mimo oczywistego zmęczenia Paweł Drak Grzegorczyk i Arkadiusz „Letki” Letkiewicz pojawili się na sali klubu uprzejmie docenić publiczność wspólnymi fotkami, autografami i przyjaznym przybijaniem „piątek”.

Lista utworów wykonanych podczas koncertu HUNTER w Lizard King Toruń

 1. Rzeźnia nr 6
 2. Dwie siekiery
 3. Płytki dołek
 4. Wyznawcy
 5. Imperium Trujki
 6. OsieM
 7. Dura lex sed lex
 8. BiałoCzerw
 9. Samael
 10. Figlarz Bugi
 11. Labirynt Fauna
 12. RnR
 13. Trumian Show
 14. $mierci$miech
 15. T.E.L.I…

Encore:

 1. Arges
 2. Imperium Uboju
 3. NieWolnOść

Półmetek trasy „Po co nam Wolność” 2023 – szczegóły nadchodzących koncertów HUNTER

Czytaj także: Hunter – szczegóły jesiennej trasy koncertowej

26.10 – WROCŁAW – Stary Klasztor

27.10 – WARSZAWA – Progresja

28.10 – SKARŻYSKO-KAMIENNA – Semafor

03.11 – RZESZÓW – Pod Palmą

04.11 – ZABRZE – CK Wiatrak

10.11 – ZIELONA GÓRA – Kawon

11.11 – SZCZECIN – Kosmos

Hunter zaprasza na koncerty trasy „Po co nam Wolność?” 2023

„ŻYCIE czy Śmierć?
POKÓJ czy Wojna?
PRAWO czy Przymus?
MIŁOŚĆ czy Nienawiść?
PRAWDA czy Kłamstwo?
WYBÓR czy Obojętność?
EMPATIA czy Znieczulica?
TOLERANCJA czy Fanatyzm?
DEMOKRACJA czy Dyktatura?
WOLNOŚĆ czy NieWolnOść?
To bardzo ważne pytania. Najważniejsze. Na tej trasie zadamy ich wiele, ale też czas w którym przyszło nam żyć wymaga, żebyśmy je sobie stale zadawali, bo to od nas i naszych wyborów zależy nasze życie. I utwory, które Wam zagramy będą właśnie o tym. Będzie więc mocno i wprost. Ale czasem także z dystansem, żeby nie było aż za grobowo  Jak to u nas .

A więc będzie poważnie i będzie zabawa. Będą też Goście. Większość już poznaliście, ale…  W połowie trasy może się okazać, że nasza rzeczywistość bardzo się zmieni.. Kto wie co będzie potem? Będzie to więc trasa wyjątkowa pod wieloma względami. Będziemy zaszczyceni i przeszczęśliwi jeśli dołączycie. Peace & Love Przyjaciele!”

Nadchodzące koncerty w 2023 roku w Lizard King w Toruniu

26.10.2023 Tribute To AC/DC 25-LAT 4 SZMERY

02.11.2023  Łona x Konieczny x Krupa – Taxi

05.11.2023 Jacek Gessek – premiera płyty

19.11.2023 Winyle Tour:  Kobranocka, Róże Europy, Sztywny Pal Azji

26.11.2023 Peja / Slums Attack

03.12.2023 Finał trasy 45-lecie KSU +The Bill

07.12.2023 Karaś / Rogucki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *