Po wielu latach Uffie wraca do Polski!

W 2019 roku po długiej przerwie Uffie niezależnie wydała swoją EP-kę Tokyo Love Hotel i wróciła do koncertowania – w Polsce wystąpi już 5 marca w warszawskiej Stodole.

Anna-Catherine Hartley zawodowo znana jest jako Uffie to amerykańsko-francuska piosenkarka, autorka tekstów, raperka, DJ i projektantka mody, wcześniej związana z francuską wytwórnią muzyki elektronicznej Ed Banger Records.

Uffie zagra w Polsce

Muzyka Uffie zawiera elementy synthpop, acid house, alternative dance i klimaty „gdzieś pomiędzy electro, rapem i nu skool”. Jest prawdopodobnie najbardziej znana ze swojego singla „Pop the Glock”, a także „TThhEe PPaARRtTYY” oraz z jej współpracy z Justice, który pojawia się na nominowanym do nagrody Grammy albumie Cross. Niektóre z jej występów na żywo zostały opisane jako „Warholian” w odniesieniu do Andy’ego Wahola.

W 2010 roku Uffie wydała swój debiutancki album Sex Dreams and Denim Jeans , który znalazł się na kilku listach krytyków na koniec roku i był nominowany we francuskim Victoires de la Musique dla najlepszego albumu elektronicznego. Od tamtego czasu artystka pracowała z takimi gwiazdami jak: Pharrell Williams, Charli XCX, Galantis, Mr. Oizo.

Po przerwie Uffie niezależnie wydała swoją EP-kę Tokyo Love Hotel w 2019 roku, a na sceny powraca promując wydany w maju zeszłego roku, oczekiwany przez dekadę „Sunshine Factory” drugi album Uffie opisywany jako ucieczka do alternatywnej rzeczywistości, która jest dostępna tylko dla tych, którzy za nią tęsknią. Jest to miejsce, w którym możesz być autentycznie sobą. Wewnątrz tego trippy wonderlandu spotkasz Uffie, tańczącą wśród świateł twoich halucynacji. Sunshine Factory to cudownie niespokojna płyta. To radosna przejażdżka po klubie, bieg do lasu i crowd surfing w ramionach ukochanego… a jednocześnie to dźwięk budzenia się w stercie dżinsów nasączonych szampanem, z basem w sercu wciąż pulsującym w rytm melodii z ostatniej nocy.”

Obecnie pisze dla i współpracuje, z takimi artystami jak: Sega Bodega, Blessed Madonna, Pink, Khalid, Greyson Chance, Misterwives, Blu DeTiger, VINCINT, Tega & Sara.

Już za niespełna miesiąc, po wielu latach Uffie wróci do Polski! 

05.03.2023 – Klub Stodoła (Open Stage), Warszawa

Bilety w sprzedaży ogólnej: środa, 8 lutego od godz. 12:00 na www.LiveNation.pl i https://www.ticketmaster.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *