Pochodzące ze Stanów Zjednoczonych trio Meet Me At The Altar wystąpi w Polsce!

Meet Me At The Altar zdobywały uznanie krytyków, niestrudzenie pisząc i nagrywając, utrzymując imponujący standard perfekcjonizmu. W ramach europejskiej trasy zespoł wystąpi w Warszawie.

Początkowo połączyła ich muzyka. Pochodząca z Orlando Téa połączyła siły z urodzoną w New Jersey Adą po tym, jak usłyszała cover „Holding On To You” Twenty One Pilots na YouTube. Skład wzmocnił się wraz z dołączeniem Edith z Atlanty. Floryda stała się de facto ich bazą domową, ponieważ cała trójka w pełni wykorzystywała każde spotkanie, ćwicząc godzinami i koncertując. Podtrzymując etos D.I.Y., Téa przejęła stery i zabookowała ich pierwszą trasę koncertową tak, że grupa wsiadła do furgonetki i ruszyła na koncerty wspierające EP-kę Changing States w 2018 roku. W 2020 roku pojawili się pierwsi muzyczni mistrzowie, tacy jak Halsey, Alex Gaskarth z All Time Low i Dan „Soupy” Campbell z The Wonder Years, a trio podpisało umowę z Fueled By Ramen.

Po singlach „Garden” i „Hit Like A Girl” nastąpiły liczne pochwały. The FADER ochrzcił ich “Jeden z najbardziej ekscytujących młodych zespołów popowych w Stanach Zjednoczonych” podczas gdy Rolling Stone okrzyknął je “Jeden z najbardziej ekscytujących nowych zespołów rockowych 2021 roku.” Vulture prognozował: “Meet Me At The Altar udowadniają że przyszłość pop-punka to czarni, Latynosi i kobiety.”

“W marcu 2021 mieliśmy napisaną całą EP-kę, którą odrzuciliśmy,” przyznaje Edith. “Napisaliśmy „Hit Like A Girl” i coś się zmieniło. Wcześniej muzyka była nieco spokojniejsza. „Hit Like A Girl” było bardzo energiczne i mocne. Chcieliśmy, aby wszystko było spójne i płynne. Ewolucja musiała mieć sens.” 

Na kilka dni przed wejściem do studia zespół napisał zupełnie nową EP-kę. Wraz z częstym współpracownikiem Roye Robleyem udał się do Indiany, zatrzymały się w ” półmrocznym hotelu” i nagrali „Model Citizen”. Muzycznie, udało im się osiągnąć równowagę pomiędzy wpływami tak różnorodnymi jak Ke$ha, P!nk i Chunk! Nie, Captain Chunk! Wszystko było możliwe – od potężnych partii wokalnych po kontrabas. Grupa przedstawiła EP-kę utworem „Feel A Thing”. Syntezatory w stylu gier wideo ustępują miejsca pulsującemu riffowi, gdy konfesyjne teksty Edith przechodzą w śpiewny refren przerywany harmonicznym brzmieniem.

Edith Johnson [wokal], Téa Campbell [gitara] i Ada Juarez [perkusja] – piszą swego rodzaju hymny, do których można krzyczeć na festiwalu, podrygiwać głową w klubie lub słuchać ich w domowym zaciszu. Dziewczyny może i poznały się przez YouTube – w prawdziwie współczesnym stylu – ale zespół łączy klasyczna misja. Odwracając scenariusz muzyki rockowej i jej kultury, łączą elementy punka z czasów Warped Tour, popu z lat 2010 i easycore. Jednocześnie ich EP-ka z 2021 roku, Model Citizen [Fueled By Ramen] zawiera inny rodzaj przesłania, głośny i wyraźny.

Szczegóły koncertu Me At The Altar w Polsce

08.09.2023  Klub Hybrydy, Warszawa

Więcej informacji na stronie organizatora www.LiveNation.pl 

Przedsprzedaż dla klientów Citi Handlowy rozpocznie się w wtorek, 23 maja o godzinie 10:00
Przedsprzedaż Ticketmaster rozpocznie się w wtorek, 23 maja o godzinie 12:00
Ogólna sprzedaż rozpocznie się w środę, 24 maja na LiveNation.pl o godzinie 10:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *