Pokorni jak Słońce. Brytyjscy punkowi hip-hopowcy z Bob Vylan zagrają w Polsce

Kto powiedział, że punk i hip-hop nie mogą iść w parze? Na pewno nie Bob Vylan. Artyści łączący te dwa gatunki zagrają 21 listopada we wrocławskim Transformatorze.

Pokochali ich punkowcy, fani rapu, a nawet metale, bo wyciągnęli z niego najfajniejsze rzeczy. Na najnowszej, tegorocznej płycie („Humble as the Sun”) duet znów mierzy się z otaczającymi nas problemami i trudami życia w Wielkiej Brytanii – przy takim soundtracku jakoś łatwiej się z nimi ścierać. Zobaczycie ich też na tegorocznej edycji Mystic Festival.

Sprzedaż biletów rozpocznie się 24 maja o 11:00 na Knock Out Music Store (druki kolekcjonerskie)

Bob Vylan

Na poziomie samego podpisu od Boba Dylana odróżnia ich wyłącznie jedna litera, ale gdyby już wsiąknąć muzykę, okazuje się, że tych różnic jest jednak multum. Bob Vylan szturmem wdarli się na scenę za sprawą „Dread” z 2019 roku, ale rok młodsza „We Live Here” ustabilizowała ich pozycję nie na żarty. Bob Vylan stawiają na nieskrępowaną niczym energię (dosłownie – na koncertach mają konkretne piekło) oraz swobodne traktowanie materii gatunkowej. Wychodzą oczywiście z okolic wyspiarskiego hip-hopu, ale nie boją się elementów metalu, wielokrotnie flirtują z hardcorem i generalnie serce im bije do rockowego zestawu brzmień. Daje to zestaw, przy którym można się pobujać, pomachać banią oraz rzucić w mosh. Wszystko jednocześnie. Ale czy mogło być inaczej? W końcu w ich tekstach dominuje rozczarowanie brytyjską współczesnością oraz pochłaniającym nas światem – musi być agresywnie, nie ma co.

Kiedy: 21 listopada (czwartek) 2024
Gdzie: Wrocław @ Klub Transformator, ul. Tęczowa 57G
Bilety: 99/109 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *