Polskie gwiazdy dołączają do Gitarowego Rekordu Świata we Wrocławiu

Swój udział w 21. edycji Gitarowego Rekordu Świata potwierdziły kolejne gwiazdy. 1 maja na wrocławskim Rynku wystąpią m.in. Mrozu i Grzegorz Skawiński oraz Kamil Bednarek, który zaśpiewa hit Marka Grechuty.

Na gitarze zagra wybitny pianista jazzowy Leszek Możdżer, a swoją premierę będzie miała nowa wersja utworu „Czerwony jak cegła” grupy Dżem.

Gitarowy Rekord Świata – nowe gwiazdy

Utwór Dżemu to tylko jeden z hitów, które usłyszmy podczas największego spotkania gitarowego na świecie. Na scenie głównej Rekordu wystąpi Kamil Bednarek, który zaśpiewa znaną wszystkim piosenkę Marka Grechuty „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy” oraz Mrozu z utworem „Jak nie my, to kto”. Do grona artystów, którzy pomogą pobić zeszłoroczny rekord, dołączył również Leszek Możdżer, który wystąpi wraz Adamem Palmą i – wyjątkowo – fortepian zamieni na gitarę. Usłyszymy także Grzegorza Skawińskiego, formację TSA Michalski Niekrasz Kapłon oraz Łukasza Drapałę, zdobywcę drugiego miejsca ostatniej edycji The Voice of Poland. Dotychczas swój udział w imprezie potwierdzili m.in. Steve Vai, Michael Angelo Batio i zespół Lordi.

21. edycja Gitarowego Rekordu Świata to w tym roku aż 6 scen. Gitarowymi hitami wszech czasów wypełni się nie tylko Scena Główna, ale także Scena Antyradia pod Pręgierzem, na której swój wirtuozerski popis da Michael Angelo Batio uznawany za najszybszego gitarzystę świata. Przy ul. Kuźniczej wystąpią laureaci castingu na „Twoje 5 minut sławy”, a na placu Solnym testować można będzie gitarowe wzmacniacze. Swoją scenę będą mieli także najmłodsi, zaś w klubie Proza zagra mistrzowski duet gitar klasycznych Pełech-Horna i odbędą się warsztaty gitarowe. Miasteczko festiwalowe na Rynku, wraz z koncertami i mocą atrakcji, ruszy 1 maja już o godz. 10:00. Szczegółowy program dostępny będzie na stronie www.heyjoe.pl .

Gitarowy Rekord Świata – rejestracja dla uczestników

Trwa rejestracja online uczestników Rekordu. Swój udział w imprezie we Wrocławiu zgłaszać można pod linkiem: https://zgloszenia24.pl/f/gitarowy-rekord-swiata-2023. Wcześniejsza rejestracja uprości procedurę obowiązkowych zapisów w punkcie rejestracji na wrocławskim Rynku, który jak co roku działał będzie 1 maja w godz. 10:00 – 15:45. Rejestracja uczestników będzie możliwa również 30 kwietnia przy wejściu na koncerty festiwalu 3-Majówka, który od lat towarzyszy Gitarowemu Rekordowi. Zarejestrowanym gitarzystom przysługują ulgowe bilety na festiwalowe koncerty, których rozkład znajduje się na stronie www.3-majowka.pl.

Do pobicia Rekordu z 2022 roku potrzeba przynajmniej 7677 instrumentów strunowych. Aby zagrać 1 maja na wrocławskim Rynku, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E potrzebnych do wykonania utworu „Hey Joe”. Do rekordu liczą się wszystkie rodzaje gitar – akustyczne, klasyczne, elektryczne, a także basowe. Dopuszczalne są również mandoliny, banjo i ukulele. Nie trzeba być pełnoletnim. Oficjalna próba pobicia Gitarowego Rekordu Świata odbywa się co roku o godz. 16:00 na wrocławskim Rynku, ale wspólne granie i występy artystów startują już o godz. 11:00. 

Więcej informacji:www.heyjoe.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *