Pomnik wokalisty Rammsteina został ukradziony dzień po ustawieniu. Gdzie doszło do takiego incydentu?

Till Lindemann- wokalista grupy Rammstein doczekał się swojego posągu. Pomnik został odsłonięty we wtorek i miał być wczesnym prezentem dla muzyka. Niestety w środę rzeźba z brązu zniknęła. Sprawą zajmuje się policja.

Ostatnio coraz częściej możemy spotkać się z inicjatywą fanów, którzy malują pokaźnych rozmiarów murale lub stawiają pomnik swoim idolom. Tym razem rzeźba przedstawiająca lidera zespołu Rammstein stanęła na cokole w Rostocku. Brązowy odlew Lindemanna autorstwa anonimowego artysty- Roxxy Roxx nie nacieszył oczów fanów zbyt długo. Pomnik został skradziony dzień po jego ustawieniu. Rzeźba znajdowała się w dzielnicy Evershagen gdzie muzyk spędził część swojej młodości. Miał być to nietypowy prezent dla Lindemanna z okazji jego 60. urodzin.

Pomnik wokalisty Rammsteina został ukradziony dzień po ustawieniu

Jak poinformował na swoim instagramowym koncie Roxxy Rox, pomnik miał być hołdem dla Till’a, który stał się największą niemiecką gwiazdą rocka.

Postawienie pomnika wokaliście Rammsteina spotkało się z pozytywnym przyjęciem przez fanów i mieszkańców miejscowości, w której dorastał muzyk. Niestety nie wiadomo, kto stoi za kradzieżą brązowej rzeźby. Sprawą zaginięcia posągu zajęła się już policja. Aktualnie poszukiwani są świadkowie zdarzenia, którzy mogą mieć jakiekolwiek informacje na ten temat.

Źródło: PAP

Rammstein w Polsce. Daty i miejsca koncertów.

Rammstein wystąpi w Polsce tego lata. Zespół zagra dwa koncerty w na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Pierwszy koncert 30 lipca jest wyprzedany. Drugi koncert odbędzie się w tym samym miejscu 31 lipca. Bilety do nabycia na stronie organizatora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *