Possessed – pionierzy death metalu wracają do Polski [GDZIE, KIEDY, BILETY]

Legendarny zespół Jeffa Becerry na koncertach w Polsce ze wsparciem metalcore’owego Combra the Impaler.

Bez Possessed nie byłoby death metalu. “Seven Churches” ustawiło kierunek gatunku i wciąż stanowi źródło inspiracji. W dodatku Becerra i koledzy nie próżnują. Ich ostatnie “Revelations of Oblivion” z 2019 r. to ta sama rzeźnia w starym stylu. Supportujący Amerykanów Cobra the Impaler gra w innej lidze, poszukując w okolicach progresywnego metalcore’u. Ich ostatnim albumem jest ubiegłoroczne “Colossal Gods”.

Possessed – gdzie, kiedy, bilety

POSSESSED (USA) oraz Cobra the Impaler (Belgia) wystąpią:

6. sierpnia (niedziela) 2023 w Poznaniu – klub 2Progi, ul. Niepodległości 36
Bilety: 99/109 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu
Bilety dostępne na – sklep Knock Out

7. sierpnia (poniedziałek) 2023 w Krakowie, hala Kamienna12, ul. Kamienna 12
Bilety: 99/109 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu
Bilety dostępne na – sklep Knock Out
Organizator: Knock Out Productions

POSSESSED (USA) death metal

Czerpali z nich wszyscy – od Chucka Schuldinera, który zawojował cały świat z Death, aż po szwedzkie Entombed czy Dismember. Possessed za sprawą “Seven Churches” zostawiło ogromny ślad na mapie ekstremalnego metalu, a ich zasługi są nie do przecenienia. W dodatku wciąż dają świetne koncerty i – co najistotniejsze – w dalszym ciągu dowożą death metal oldschoolowy, przesiąknięty wpływami thrashu, witalny tak, jak tylko ta muzyka może być witalna. Trzeba przyznać, że Jeff Becerra ma być z czego dumny. Napotkał po drodze wiele przeciwności losu, ale wciąż nie zawodzi.

COBRA THE IMPALER (Belgia) metalcore, prog metal

Cobra the Impaler zadebiutowali dopiero w ubiegłym roku, ale już brzmią, jakby to była ich dziesiąta płyta. Nic dziwnego – nie każdy zespół ma na bębnach Dirka Verbeurena z Megadeth czy niegdyś Soilwork… W każdym razie Belgowie stawiają na kreatywność. Ich metalcore jest szybki, ciężki, bardzo nowoczesny, ale i poszukujący. Znajdziecie tu dużo skomplikowanych figur rytmicznych i zmyślne partie gitar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *