Powerwolf, Dragonforce i Warkings zagrali w Katowicach [ZDJĘCIA]

Powerwolf ponownie odwiedził nasz kraj, by wystąpić 14 listopada 2022 roku w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Grupa zagrała w ramach przesuniętej trasy „Wolfsnächte Tour”, promującej ich najnowszy album „Call Of The Wild”. Wraz z Powerwolf na scenie pojawili się wyjątkowi goście: brytyjskie Dragonforce oraz Warkings z Grecji.

Kaznodzieje Nocy, niemiecki zespół Powerwolf, wystąpili w Katowicach. Grupa Powerwolf od lat niezmiennie cieszy się niesłabnącą popularnością, a każdy kolejny album przyjmowany jest niezwykle entuzjastycznie zarówno przez fanów, jak i krytyków muzycznych.

Powerwolf zagrał w Katowicach

Grupa Powerwolf powstała w 2003 roku z inicjatywy Matthew oraz Charlesa Greywolfów. Twórczość Niemców charakteryzują mroczne motywy zaczerpnięte z wierzeń i legend znanych z kultury rumuńskiej (szczególnie opowieści o wilkołakach i wampirach). Zespół inspiruje się również horrorami w gotyckim klimacie, co bardzo dobrze odwzorowują teledyski Powerwolf. Kapela ma niezliczone rzesze fanów w Polsce. Ich koncerty zawsze realizowane są z ogromnym rozmachem, w pełnych makijażach, kostiumach wyjętych żywcem z jednego z filmów Coppoli i z pełnym asortymentem kościelnych gadżetów. Za każdym razem scena zamienia się w satanistyczną kaplicę, w której zespół odprawia swoje świętokradczo – seksualne misterium.

Powerwolf w Katowicach 2022. Zdjęcia

Wilcza wataha z Niemiec wielokrotnie gościła w Polsce, w której może zawsze liczyć na gorące przyjęcie licznych fanów. Ich techniczny i melodyjny power metal o sznycie wziętym z gotyckich horrorów prawdziwą furorę zrobił jednak w ojczyźnie Powerwolf. Albumy „Preachers Of The Night” (2013) i „The Sacrament Of Sin” (2018) zdobyły tam szczyt oficjalnego notowania płyt. Panowie mają na koncie również dwie złote płyty w Czechach. Powerwolf otrzymywał czterokrotnie wyróżnienia prestiżowego niemieckiego „Metal Hammera”, w kategoriach: „Najlepszy debiutant”, „Najlepszy album powermetalowy”, „Najlepszy zespół niemiecki” i „Album roku” (za wspomniany „The Sacrament Of Sin”).

Dragonforce

Warkings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *