Premiera najnowszego albumu DEATHSTARS z którym przyjadą do polski na dwa koncerty!

„Everything Destroys You” to piąty studyjny album Deathstars który premierę miał 5 maja 2023 roku nakładem wytwórni Nuclear Blast. Zespół wystąpi w Warszawie i w Krakowie.

„Everything Destroys You” długo oczekiwane wydawnictwo bo ponad osiem lat wraca ze wszystkim co tak charakterystyczne dla Szwedów: adrenaliną, bombastem, seksem i przepychem! Destrukcyjne miejskie imprezy, dystopia i elegancki glamour – ich różnorodne muzyczne spektrum rozciąga się od elektrycznych, pełnych błyskawic autostrad zabawy, akcji i adrenaliny po mrok i kruczoczarny humor.

Szwedzki industrial metalowy zespół Deathstars udostępnił również teledysk do utworu tytułowego z ich najnowszego albumu Everything Destroys You. Klip wyreżyserowany przez Damona Zurawskiego dla Future Legends Films można obejrzeć poniżej.

Mówiąc o teledysku, frontman Andreas „Whiplasher Bernadotte” Bergh powiedział: „Everything Destroys You” to wideo, które dosłownie niszczy zespół. Zabiliśmy zespół w kilku naszych teledyskach, a dla tych, którzy chcą zobaczyć nas martwych po raz kolejny, jest to kolejna doskonała okazja, aby to zobaczyć.”

Album promują single „This Is” który premierę video miał 23 stycznia, oraz wydany miesiąc później „Midnight Party”.

„Everything Destroys You” to twarz ekscesów naszych nocnych przepychu w mieście. Zawsze piszemy o naszym życiu, a w DEATHSTARS nie ma fikcji, duchowości ani duszy”, mówi Whiplasher. „To tylko zranione życie w mieście na surowo”.

Piąty album DEATHSTARS został wyprodukowany przez Nightmare Industries w Black Syndicate w Sztokholmie w Szwecji, a zmiksowany i zmasterowany przez Jaya Rustona (Stone Sour, Uriah Heep, Anthrax, Steel Panther, Fall Out Boy) w Los Angeles w USA.

Lista utworów albumu DEATHSTARS „Everything Destroys You”

  1. This Is
  2. Midnight Party
  3. Anti All
  4. Everything Destroys You
  5. Between Volumes and Voids
  6. An Atomic Prayer
  7. Blood for Miles
  8. The Churches of Oil
  9. The Infrahuman Masterpiece
  10. Angel of Fortune and Crime

DEATHSTARS (Szwecja) industrial metal:

Szwedzi nazwę wywodzą ze sloganu Death Metal Stars. Zespół balansuje pomiędzy metalową a gotycką stylistyką. Podążają w kierunku industrialnego metalu, można także dostrzec inspiracje mrocznym cyber-totalitaryzmem, Ich metal jest zimny, zawartość tekstowa mało optymistyczna, ale gdy usłyszycie te hity, przepadniecie. W maju zespół powraca po dziewięcioletniej przerwie z “Everything Destroys You”, a dotychczasowe zapowiedzi krążka zapowiadają, że będzie jak zawsze – niepokojąco, ciężko, z zaznaczonym w utworach elektronicznym pulsem. Widać, że prawie dekada przerwy dobrze im zrobiła, bo w materiałach promocyjnych emanują pasją jeszcze większą niż przedtem. Jeśli chcecie rytmicznego industrialu, w którym mrok przedstawiony jest z glamową wręcz gracją, Deathstars jest dla was.

PRIEST (Szwecja) industrial electro, synth-pop:

Taneczna elektronika, odrobina industrialowego chłodu i rozmarzono-przebojowa melodyka synth-wave’u? Tak jest, Priest mają to wszystko, a nawet więcej, bo ich krzykliwy, niemal cyberpunkowy wizerunek świetnie koresponduje z tą muzyką. Owszem, całość brzmi bardzo chwytliwie i przyjemnie, ale opowiada o najciemniejszych zakamarkach ludzkiego umysłu i rzeczach nieprzyjemnych. Koncert tych Szwedów to coś jak impreza na koniec świata – apokalipsa nadchodzi, więc tańczmy póki jeszcze możemy.

LIV SIN (Szwecja) heavy metal:

Muzycznie Liv Sin to byt w pełni współczesny. Teoretycznie gra heavy metal, ale bez zastygania w tradycji. Jest tu miejsce na jaskrawy klawiszowy pasaż, są okazjonalne wątki bliskie nawet metalcore’owi, a wszystko dźwiga jakże charyzmatyczna wokalistka, czyli Liv Jagrell. Jej charyzma to rzecz niepodrabialna, absolutnie konieczna do doświadczenia na żywo.

Gdzie i kiedy zagrają DEATHSTARS w Polsce?

Deathstars + Priest, Liv Sin / 3 XII 2023 / Kraków – hala Kamienna12, ul. Kamienna 12
Deathstars + Priest, Liv Sin / 4 XII 2023 / Warszawa – klub Hydrozagadka, ul. 11 Listopada 22
Bilety na koncerty Deathstars w Polsce w sprzedaży od 20 kwietnia 2023 na https://knockoutmusicstore.pl (bilety kolekcjonerskie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *